Prezydent Turcji wzywa Arabię Saudyjską, by wyjawiła, gdzie jest ciało zamordowanego dziennikarza

Recep Tayyip Erdogan chce, by Arabia Saudyjska wyjawiła, gdzie jest ciało zamordowanego dziennikarza Dżamala Chaszukdżiego. Zwłok mężczyzny do tej pory nie udało się odnaleźć.

Recep Tayyip Erdogan oficjalnie oskarża władze w Rijadzie o to, że przyczyniły się do śmierci mężczyzny - który na początku miesiąca wszedł do saudyjskiego konsulatu w Stambule, a potem przepadł bez wieści.

Saudowie początkowo twierdzili, że Chaszukdżi bezpiecznie opuścił budynek, potem - że zmarł w trakcie bójki w konsulacie, a wreszcie przyznały, że zamordowano go z premedytacją - choć odcinają się od napastników.

Do tej pory nie udało się odnaleźć zwłok mężczyzny. Erdogan zaapelował do Rijadu, by władze ujawniły, gdzie się znajdują.

Dżamal Chaszukdżi wielokrotnie krytykował władze w Rijadzie, a jego teksty publikował między innymi dziennik Washington Post.

Czytaj też: Arabia Saudyjska zapowiada śledztwo ws. zabójstwa Chaszukdżiego. Trump grozi konsekwencjami

Według agencji AFP, najstarszy syn dziennikarza, do tej pory objęty zakazem opuszczania Arabii Saudyjskiej, dostał zgodę na wyjazd i wraz z rodziną poleciał do Waszyngtonu.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

DOSTĘP PREMIUM