Morawiecki przegrał z Majchrowskim. Ma 48 godzin na sprostowanie

Premier ma 48 godzin na sprostowanie nieprawdziwych słów o Jacku Majchrowskim wypowiedzianych na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Chodzi o słowa, że władze Krakowa "nie zrobiły nic lub prawie nic" w sprawie walki ze smogiem. Krakowski Sąd Apelacyjny nie zgodził się z postanowieniem sądu okręgowego, który wcześniej uznał, że słowa Morawieckiego miały jedynie charakter opinii. 

Od tego wyroku nie ma odwołania. Premier Morawiecki ma 48 godzin na sprostowanie, które ma ukazać się przed głównymi wydaniami informacji w Telewizji Polskiej, Polsacie oraz w prasie.

Jednocześnie sąd zakazał premierowi rozpowszechniania informacji o tym, że prezydent Krakowa nie zrobił nic w kwestii walki o czyste powietrze.

Czytaj też: Majchrowski ostrzega: Obawiam się, że otoczenie mojej rywalki zrobiłoby nienajlepsze ruchy>>>

Po co Majchrowski chce wygrać wybory? "Zostawienie miasta moim kontrkandydatom, to byłby grzech"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Wybory samorządowe 2018. Morawiecki nie musi sprostować słów o Majchrowskim.
Zaloguj się
 • muzoman

  Oceniono 6 razy 2

  Sędzina wymyśliła fajans bo nie chciała narazić się swojemu władcy. Prezydent musi się odwołać od takiej dyrdymały i powinien wygrać.

 • abra cadabra

  Oceniono 6 razy 2

  Słowa Premiera naszego rządu nie 'mają znamion faktu'??? Super.
  KRETYN PREMIEREM - ps. To moja opinia nie nosząca znamion faktu

 • getz54

  Oceniono 5 razy 1

  W 2005 roku, po wyborach, jeden koleś zameldował prezesowi którego tam nie było o wykonaniu zadania. Dostał awans od prezesa. Po przegranych wyborach prezydenckich w 2010r. przed kamery została wezwana osobiście przez prezesa szefowa kampanii pani Kluzik- Rostkowska.
  Prezes mało jej nie wyrwał ręki, tak gorąco jej dziękował za jej pracę w kampanii wyborczej. Pokazał wszystkim kto jest winien jego porazki, po kilku miesiącach słuch o szefowej kampanii zaginął. Zeby Szydło po powrocie z Brukseli nie zwiała z lotniskacwyjściem ewakuacyjnym prezes czekał na nią przy samolocie. Wszyscy musieli zobaczyc kto jest winien poniesionemu zwycięstwu 27:1 Wkrótce po niezłomnej Beacie ślad zaginął. Po ostatnich wyborach przed kamery został doproszony człowiek bez którego to by się nie wydarzyło, Pinokio Morawiecki. Wszyscy zobaczyli amatora ośmiorniczek u Sowy i szpeca od słupów. Do końca roku musi posprzątac szuflady i zapełnic ich zawartością pudełka kartonowe podarowane przez ochronę.
  Mastalerek dostał na otarcie posadę w spółce skarbu państwa co dostanie Pinokio ?

 • eski57

  0

  - nie było jeszcze w Polsce takiego polityka , który na taką skalę posługiwałby się kłamstwem i tak brutalnie poniżał polityków z którymi parę lat współpracował !
  U tego pana chyba coś z godnościom osobistą jest NIE tak …….

 • swobodan1

  Oceniono 2 razy 0

  Jestem Krakusem jedynym zauważalnym działaniem prezydenta Majchrowskiego dotyczącego smogu to w dniach dużego zanieczyszenia darmowa komunikacja parę razy w roku. Znam bardzo dużo Krakowian ,którzy mają duże a nawet bardzo duże problemy z tego powodu z płucami .

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  Majchrowski nie wykluczyl sojuszu z PIS to jednak inna klasa miasta to w porownaniu z miejska patologia Polski miasto klasy A++. Poziom sporu niemal akademicki kultura i savoir vivre.
  No i to co laczy nas z millerowskim nurtem PZPR to szacunek dla ogromnego wysilku i pracy pokolen powojennych w budowaniu zrebow uprzemyslowienia. To ten nurt przedwojennego PPS, ktory rozumial potrzebe ogromnych panstwowych projektow, Gdyni magistrali COP Pudliszek etc. majace przelamac niemiecki monopol przemyslowy na terenie IIRP.
  Niemcy mieli przemysl zydzi zdominowali handel Polacy mieli jedynie rolnictwo i to panstwo musialo przyjac aktwna role w przelamaniu tej niezdrowej struktury.

 • swobodan1

  Oceniono 3 razy -1

  Majchrowski odwołał się od niekorzystnego dla siebie wyroku to dlaczego Morawieckiemu odmawia się prawa do odwołania. Mam pytanie czy ten wyrok wydał krakowski sąd administracyjny w którym były wieliomilionowe przekręty !

 • androsaq

  Oceniono 3 razy -1

  Może konkretnie, jest smog w Krakowie czy go nie ma? Czy znacząco został obniżony, biorąc średnie dane za ubiegły rok w stosunku do obecnego, czy nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX