Zaszczytny tytuł dla Radia TOK FM. Dziękujemy za wyróżnienie

Radio TOK FM docenione przez tych, którzy działają na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Nagroda została przyznana za pojawiające się na antenie audycje dotyczące tematyki niepełnosprawności.

O tym, do kogo trafia zaszczytny tytuł, Ambasadora Konwencji ONZ o Prawach Osób z
Niepełnosprawnościami, decyduje kapituła, powołana w imieniu organizacji działających na rzecz osób z różnymi niepełnosprawnościami.

W skład kapituły w tym roku wchodzili: Anna Drabarz - Podlaski Sejmik Osób z Niepełnosprawnościami; Piotr Kowalski - Spółdzielnia Socjalna FADO; Justyna Kucińska - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego; Krzysztof Kurowski - Stowarzyszenie Instytut Niezależnego Życia; Anna Rutz - Fundacja Elektrownia Inspiracji; Małgorzata Silny - Fundacja KSK; Aleksander Waszkielewicz - Przewodniczący Rady Kongresu oraz Jacek Zadrożny z Polskiego Związku Głuchych.
Tytuł przyznawany jest osobom i instytucjom, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych i przyczyniają się do popularyzacji wiedzy o Konwencji ONZ.

Czytaj też: Jak wygląda życie osoby z autyzmem? Nawet "słoń w składzie porcelany" okazuje się wyzwaniem>>>

Radio TOK FM otrzymało nagrodę za pojawiające się na antenie audycje dotyczące tematyki niepełnosprawności. Były to m.in. programy o edukacji włączającej, problemach niewidomych czy trudnościach dzieci i dorosłych z autyzmem.

W tym roku, obok nas, nagrodę dostali również m.in. Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy protestowali w Sejmie oraz - pośmiertnie - Bartosz Mioduszewski i Piotr Pawłowski.

W poprzednim roku tytuł trafił m.in. do wrocławskiego Muzeum Pana Tadeusza, które posiada szereg udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami oraz projektu „Młodzi Migają Muzykę”, realizowany przez uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Głuchych w Warszawie.

Czytaj też: Jakub Hartwich został radnym Torunia. "Cieszę się, że ludzie spojrzeli na mnie jak na osobę normalną">>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM