Czym Jaruzelska różni się od Ogórek? Rozenek musiał się tłumaczyć ze słów nowej radnej o "Tęczowym piątku"

- To dobra kandydatka, dobra radna. Gwarantuję, że będzie broniła najbardziej potrzebujących - tak Monikę Jaruzelską reklamował w TOK FM Andrzej Rozenek. Polityk musiał tłumaczyć zaskakującą jak na radną SLD wypowiedź o "Tęczowym piątku".

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50 proc. taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy! Sprawdź szczegóły >>>

Dla SLD niedzielne wybory w Warszawie nie były szczęśliwe. Kandydat partii na prezydenta - Andrzej Rozenek - zajął szóste miejsce. Do warszawskiej rady udało się wprowadzić zaledwie jedną osobę - Monikę Jaruzelską.

- Myślę, że Jaruzelska wykorzysta swoją wrażliwość społeczną. To osoba, która niesamowicie dużo uwagi przykłada do nierówności społecznych. Wielokrotnie zwracała uwagę na problemy osób wykluczonych, biednych, osób z niepełnosprawnościami. Myślę, że to będzie prawdziwy głos lewicy w Radzie Warszawy - zachwalał Rozenek w wywiadzie politycznym TOK FM.

- I urzędowanie Moniki Jaruzelskiej zaczyna się od cytatu dotyczącego "Tęczowego piątku", w ramach którego nauczyciele edukują na temat różnorodności seksualnej. Jaruzelska powiedziała dziś w RMF FM, że "robienie fiesty z rzeczy, które dotyczą życia intymnego, przynosi odwrotny skutek i napędza agresję" - cytował Roch Kowalski.

- Nie zgadzam się z takim stanowiskiem. Uważam, że trzeba edukować młodzież - odpowiedział niedawny kandydat SLD na prezydenta Warszawy. I próbował tłumaczyć, że wypowiedź Jaruzelskiej została "źle zinterpretowana albo niedopowiedziana". - Nie sądzę, żeby Monika Jaruzelska miała cokolwiek przeciwko edukacji. To osoba wykształcona, mądra. Sądzę, że to jakieś nieporozumienie - podkreślał. Jego tłumaczenia nie przekonały Rocha Kowalskiego.

- Nie ma pan deja vu? Przypominam sobie jedną kandydatkę SLD, która - jak się okazało po wyborach - nie miała lewicowych poglądów. Nazywa się Magdalena Ogórek. Czym Monika Jaruzelska w swojej wypowiedzi na temat "Tęczowego piątku" różni się od Magdaleny Ogórek? - dopytywał dziennikarz TOK FM.

- Chociażby tym, że jest osobą inteligentną o lewicowych przekonaniach i poglądach. I jest osobą, której nie wskazał Leszek Miller - odpowiedział poirytowany Andrzej Rozenek.

Przypomnijmy, Magdalena Ogórek była kandydatką SLD w ostatnich wyborach prezydenckich. Po objęciu władzy przez PiS szybko stała się gwiazdą mediów publicznych. 

Akcja "Tęczowy piątek" dotycząca edukacji i tolerancji wobec osób nieheteronormatywnych odbyła się w ponad 210 szkołach w całej Polsce. Minister edukacji narodowej Anna Zalewska ostrzegła szkoły przed organizacją "Tęczowego piątku". "Szkoła musi przestrzegać prawa!" - napisali z kolei biskupi rzymskokatoliccy, zachęcając rodziców do sprzeciwiania się organizacji zajęć.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu? Roch Kowalski rozmawiał z Andrzejem Rozenkiem także o:

 • szansach na wystawienie wspólnej lewicowej listy w wyborach do PE;
 • przyczynach dotkliwej porażki SLD w Warszawie.

Crash test: "W końcu będziemy musieli się w tej Polsce wspólnie dogadać" - Monika Jaruzelska o trudnej sztuce społecznego kompromisu

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (120)
Czym Jaruzelska różni się od Ogórek? Rozenek musiał się tłumaczyć ze słów nowej radnej o "Tęczowym piątku"
Zaloguj się
 • wadera3

  Oceniono 39 razy 17

  "Czym Jaruzelska różni się od Ogórek?"

  Ma rozum, i nie waha się go używać?

 • marudna.maruda

  Oceniono 37 razy 15

  Kto i w jaki sposób napędza agresję, to wszystkim wiadomo. Dlatego właśnie, pani Moniko, edukacja jest konieczna, bo z tolerancją w naszym pięknym kraju jest fatalnie. I choćby w szkole ze względu na swoją orientację seksualną prześladowany był tylko jeden uczeń, to chyba warto o niego zawalczyć? Samobójstwa nie biorą sie z niczego, a tych wśród nastolatków jakby dużo. Zbyt dużo, a nie powinno być żadnego.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 20 razy 10

  Powiem krótko,27 do 1 tak wyglądałaby Jaruzelska do Ogórkowej...a poza tym o co kopie kruszyc?

 • ociectadeusz

  Oceniono 19 razy 9

  Pytanie jest prowokacyjne i powodowane niechęcią do SLD.
  N.p. p. Ogórek z SLD (partia mało lewicowa, ale na bezrybiu ...) poszła wprost do całowników kościelnej d.... Mało tego - płatników miliardowego haraczu z NASZYCH PIENIĘDZY czarnym okupantom !

 • rejestr_przesuwny

  Oceniono 12 razy 8

  ""robienie fiesty z rzeczy, które dotyczą życia intymnego, przynosi odwrotny skutek i napędza agresję"
  Z tezą pani Moniki możemy się zgadzać lub nie ,ale tworzenie nagonki na osobę którą trudno podejrzewać o homofobię jest nie na miejscu.

 • agnrodis

  Oceniono 11 razy 7

  Trzeba nauczyc sie dobrze sluchac i rozumiec c bylo powiedziane!! Przeciez Jaruzelska wyraznie mowi o fiescie, a nie o nauce. Chodzi o to wychodzenie na ulice, to natretne narzucanie sie ludziom ze swoja innoscia. Ona ma racje, to budzi agresje, tak jak agresje budzi religia i jej obrzadki jezeli sa wciskane na sile. Najlepszy obiad wciskany na sile, spowoduje niestrawnosc. Trzeba bronic praw ludzi LGBT, i tych ktorzy wyznaja jakas religie, ale nie mozemy im pozwalac wpychania sie na silez ich pogladami w sfere publiczna nalezaca do kazdego .... a kazdy jest inny i ma prawo do spokoju.

 • vargur09

  Oceniono 11 razy 7

  Pani Jaruzelska powiedział to co myśli wielu Polaków - im więcej pier**** o LBQVDFGE#$@ tym ludzie mniej będą akceptować osoby odmiennej orientacji seksualnej...w przeciwieństwie do mizerii pani Jaruzelska ma mózg i go używa, gratulacje z przy okazji wyborów do Rady!!

 • 1korektor

  Oceniono 15 razy 7

  Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Ja akurat podzielam zdanie pani Moniki.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 21 razy 7

  Redaktorzy ze środowiska postsolidarnościowego dostają tików nerwowych od nazwiska Jaruzelski(ska).
  Przypominam tym kołtunom, że mamy również hołubioną przez nich partię ponoć liberalną, w której od słowa "lewica" większość posłów dostaje czkawki a na widok księdza machinalnie pada na kolana.
  Porównania z Ogórkową uważam jeśli nie za głupie.
  Świadczą nie o Jaruzelskiej ale o krytyku.

  Już do polskiej tradycji przeszło, że o lewicowych polityków najbardziej martwią się ci którzy na nich nie głosują albo nawet otwarcie próbują im szkodzić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX