Jaka pogoda 1 listopada? Ciepło i słonecznie. Czapki i szaliki mogą zostać w szafach

Pogoda 1 listopada może w tym roku zaskoczyć. Nie będzie śniegu ani deszczu. W całej Polsce niebo powinno być bezchmurne lub tylko lekko zachmurzone, a termometry będą wskazywać niespotykanie wysokie temperatury.

W tym roku pogoda 1 listopada może nas zaskoczyć. Nie będzie śniegu, ani nawet deszczu. Ma być za to słonecznie. Prognozy wskazują, że w całym kraju zanotujemy w południe od 12 do 17 stopni Celsjusza. 

Najcieplej na południu

Najwyższe temperatury wskażą termometry na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku:  średnio 17 stopni.

Najcieplej - bo aż 20 stopni - odnotują termometry w południe w Rzeszowie. Na niebie nie będzie ani jednej chmurki. 

Czytaj też: Co zmiany klimatu oznaczają dla Polski? Nie będzie mokradeł i korników. Ale też żółwi błotnych

Niewiele chłodniej będzie w Krakowie. Mieszkańcy przez cały dzień będą mogli cieszyć się bezchmurnym niebem oraz temperaturą ok. 19 stopni C. 

Na Dolnym Śląsku też ciepło. We Wrocławiu ok. termometry wskażą w południe ok. 18 stopni. Na niebie nie będzie ani jednej chmurki. 

Najzimniej w Olsztynie, reszta kraju umiarkowanie

Najchłodniej będzie 1 listopada w Olsztynie i Szczecinie, jednak i mieszkańcy tych miast będą mogli cieszyć się z temperatury wynoszącej w południe ok. 12 stopni C.

W centralnej Polsce można natomiast spodziewać się ok. 15 stopni i słońca przez cały dzień. W stolicy odnotujemy ok. 16 stopni. C.

Czytaj też: Gorąco Ci? To porozmawiajmy o globalnym ociepleniu. "Ono jest przy nas, dotyka nas codziennie"

Podobnie będzie nad morzem. W Gdańsku termometry również wskażą ok. 15 stopni, a przez cały dzień będzie przeważnie słonecznie. W Szczecinie chmury pojawią się około południa, ale później znów niebo będzie bezchmurne. 

Podobna pogoda będzie również w woj. podlaskim. Termometry w Białymstoku pokażą ok. 15 stopni. Tam jednak od około 15 spodziewać się można lekkiego zachmurzenia. 

Zmiany klimatu spowodują problemy z wodą. Ekspert radzi, jak możemy temu przeciwdziałać

TOK FM PREMIUM