Posłowie nie zamierzają się śpieszyć. Dodatkowego posiedzenia Sejmu ws. 12 listopada nie będzie

Z ostatecznym głosowaniem, ws. dodatkowego dnia wolnego od pracy, posłowie czekają do przyszłego tygodnia. Kalendarz prac Izby pozostaje aktualny - informuje szef CIS Andrzej Grzegrzółka.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Projekt ustawy wprowadzającej w listopadzie dodatkowy dzień wolny znalazł się w Sejmie przed tygodniem. Posłowie błyskawicznie uwinęli się z praca. Ale senatorowie zgłosili poprawki, więc przepisy wracają do Sejmu. Czasu na załatwienie sprawy jest niewiele, bo nowe przepisy dotyczą 12 listopada tego roku.

Posłowie nie zamierzają przyśpieszać. Nie będzie ani dodatkowego, ani przyspieszonego posiedzenia - informuje reporter TOK FM.

Decyzję poznamy więc w przyszłym tygodniu, posiedzenie zaczyna się 7 listopada.

Czytaj też: Dodatkowy dzień wolny nie wszystkim sprawił radość. Ustawa przyjęta przez Sejm nastręcza sporo kłopotów>>>

Warto pamiętać, że ostatnie słowo w sprawie 12 listopada należy do prezydenta. Rzecznik Andrzeja Dudy zapewnił dziś, że prezydent ustawę podpiszę. Ale deklaracja poprzedzona była serią spekulacji medialnych, na temat tego, że Andrzej Duda nie jest zdecydowany, czy ustawę podpisze.

Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej" mówił w Poranku Radia TOK FM, że prezydent rozważa skierowanie nowych przepisów do TK.

Pan prezydent ma wątpliwości. Dodatkowy dzień wolny w listopadzie pod znakiem zapytania

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM