Włodzimierz Czarzasty: Nie chcę koalicji z PiS. Sprawa została rozdmuchana i słusznie

- Nie chcę koalicji z PiS. Sprawa została rozdmuchana i słusznie. Przyjąłem słowa krytyki - podkreślał w Poranku Radia TOK FM szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty po wczorajszej decyzji o utrąceniu porozumienia z partią rządzącą w powiecie koneckim.

Teraz cyfrową prenumeratę Radia TOK FM możesz wykupić we wspólnym pakiecie z Wyborcza.pl. Wszystko na jednym loginie i aż o 50% taniej!  Sprawdź szczegóły >>>

W sobotę lokalne "Echo Dnia" poinformowało, że starostą tego powiatu zostanie polityk PiS-u, a wicestarostą - działacz SLD. Ugrupowania miały rządzić tam wspólnie z lokalnym komitetem wyborczym.

Szef SLD przekazał jednak wczoraj informację, że koalicji nie będzie, a działacze Sojuszu za nią stojący zostają zawieszeni.

Utrącona koalicja 

- Sprawa została rozdmuchana i słusznie. Przyjąłem słowa krytyki. Trudno jest wszystkiego przypilnować. Ja nie chcę koalicji z PiS - mówił w TOK FM Włodzimierz Czarzasty, dodając:

- Jeśli jednak wymaga się ode mnie standardów, to oczekujmy ich od wszystkich. Zajmijcie się, proszę przykładami koalicji PiS-u i PSL-u w Białogardzie, w Siematyczach, w powiecie chełmskim oraz tym, co robi się między Platformą a PiS-em w Toruniu. Właśnie ma być podpisana koalicja.

Czytaj też: Dworczyk o koalicji PiS z SLD w powiecie koneckim: Cieszę się, kiedy w polityce zwycięża dialog

W czasie kampanii przed wyborami samorządowymi Włodzimierz Czarzasty obiecywał, że nie będzie porozumień z PiS-em. Do podobnej deklaracji przekonywał Koalicję Obywatelską i Polskie Stronnictwo Ludowe.

Święto Niepodległości 

Przewodniczący SLD skomentował też zbliżające się Święto Niepodległości.

- Tak spiep.... 100-lecie Polski, to potrafi tylko pan prezydent Andrzej Duda. To jest tak dziwne i tak śmieszne - zapraszanie na imprezy, na które się potem samemu nie chodzi. Impreza przyprawiona pieprzem myślenia: trochę zadymy, trochę fajnego, lajtowego faszyzmu. Bez gości zagranicznych - podsumował wydarzenie.

A jak Włodzimierz Czarzasty spędzi 11 listopada?

- Odsłonimy pomnik Ignacego Daszyńskiego na warszawskim placu Na Rozdrożu - wyjaśnił, zaznaczając, że nie poszedłby w tym samym Marszu Niepodległości, w którym wziąłby udział prezydent.

- Nie chodzi się w pochodzie z osobami, które tak skłóciły społeczeństwo, są antydemokratyczne. I zrobiły to, co zrobiły z sądownictwem i Konstytucją RP. Mam też dystans do pana Tuska w tej sprawie. Bardzo fajnie jest przyjechać z Brukseli na jeden dzień i powiedzieć: chodźmy wspólnie. Mam apel: panie Donaldzie, panie Andrzeju: idźcie wspólnie, zapowiedzieliście, to zróbcie to - apelował.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

 • Jaka - według Włodzimierza Czarzastego - przed wojną była endecja i jak zachowywała się w stosunku do środowisk żydowskich?
 • Kogo szef SLD zaprosi do wspólnego świętowania 11 listopada?

Włodzimierz Czarzasty spadłby z krzesła na myśl o sojuszu z PiS? Tomasz Wołek przekonywał w TOK FM, że na pewno nie

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Włodzimierz Czarzasty: Nie chcę koalicji z PiS. Sprawa została rozdmuchana i słusznie
Zaloguj się
 • patrycja212121

  Oceniono 8 razy 6

  To fakt, że jakoś Wyborczej przeszkadzały Końskie, które okazały się niebyłe, a nie przeszkadzają POPiSy i PiSPSLe. Nota bene dotychczas w Końskich wladal PSL z PiSem i też było git.

 • ciemny_lud

  Oceniono 6 razy 4

  Na pewno Czarzasty spadł z krzesła - i nie on jeden - na wiadomość, że polscy politycy - Kamiński, Jurek i Wołek - pojechali obdarować upapranemu po szyję krwią i przekręconymi milionami Pinochetowi dziękczynny ryngraf z Matką Boską.
  Nie mam pojęcia jakim cudem są wciąż obecni w życiu publicznym ci trzej ludzie...

 • popieramkukiza

  Oceniono 6 razy 2

  Towarzyszu czarzasty, gdzie macie swój różowy sweterek ?

 • swobodan1

  Oceniono 5 razy 1

  Somorządowcy z SLD mają teraz ostatnią szansę aby coś zrobić dobrego w samorządach jeżeli nie wejdą w koalicję z PIS to na nic nie będą mieli wpływu a za 5 lat nie będzie ani Czarzastego ani SLD.

 • bihepi

  Oceniono 6 razy 0

  "...trochę zadymy, trochę fajnego, lajtowego faszyzmu. Bez gości zagranicznych..."
  Lajtowy faszyzm! To jest to!
  Zamiast "Żydzi do gazu" łysi będą wrzeszczeć "Żydzi na grilla".

 • tomaselli

  Oceniono 7 razy -3

  Panie Czarzasty , a skad Pan wie , czy PiS bedzie chcial sojuszu z wami?

 • 2bxornot2b

  Oceniono 12 razy -8

  Wybory pokazaly iz polskie miasta to patologia i jesli wroce do Polski na emeryture to gdzies na wioche.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX