Premier przeprosił za słowa o smogu. Musiał, bo przegrał w sądzie z prezydentem Krakowa

"Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 14 X" czytamy w przeprosinach premiera Mateusza Morawieckiego. Wcześniej szef rządu musiał, przypomnijmy, za stwierdzenie, że PO nie budowała dróg i mostów.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Przeprosiny Mateusza Morawieckiego ukazały się na pierwszej stronie w "gazecie Wyborczej", "Dzienniku Polskim" i "Gazecie Krakowskiej". To nie wszystko, mają być też opublikowane na profilu facebookowym PiS oraz w TVP Info i Polsat News.

Premier musiał przeprosić, za wypowiedź na temat bezczynności władz Krakowa w sprawie walki ze smogiem, bo przegrał proces z prezydentem miasta Jackiem Majchrowskim.

Krakowski sąd apelacyjny nie tylko nakazał Mateuszowi Morawieckiemu, by przeprosił, ale też zakazał premierowi rozpowszechniania informacji o tym, że prezydent Krakowa nie zrobił nic w kwestii walki o czyste powietrze.

Morawiecki krytykował władze Krakowa, przypomnijmy, podczas konwencji wyborczej rywalki Majchrowskiego - Małgorzaty Wassermann.

W najbliższą niedzielę prezydent Krakowa i posłanka PiS spotkają się w drugiej turze wyborów. Pierwszą wygrał Majchrowski.

Po co Majchrowski chce wygrać wybory? "Zostawienie miasta moim kontrkandydatom, to byłby grzech"

TOK FM PREMIUM