Wynik II tury wyborów samorządowych. Janusz Kotowski z PiS żegna się z prezydenturą Ostrołęki

Zmiana warty w Ostrołęce. Drugą turę wyborów na prezydenta miasta wygrał Łukasz Kulik z komitetu Ostrołęka dla Wszystkich. Po 12 latach rządzenia miastem, ze stanowiskiem żegna się Janusz Kotowski.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy!

O prezydenturę Ostrołęki walczyli, w drugiej turze, Janusz Kotowski, który rządzi miastem od 2006 roku oraz Łukasz Kulik z komitetu Ostrołęka dla Wszystkich.

Według informacji lokalnych mediów, 38-letni Kulik wygrał bezapelacyjnie - zdobył 64,50 proc. głosów.

 

Pierwsza tura skończyła się wygraną Kulika, na którego głosowało 38,12 procent  wyborców. Kotowski (członek PiS, teolog i były katecheta) dostał 33,39 procent głosów.

Zakaz wyświetlania "Kleru" i dzieci w roli płodów  

O Ostrołęce było ostatnio głośno przy okazji premiery "Kleru". Okazało się, że w jedynym ostrołęckim kinie film Wojciecha Smarzowskiego nie będzie wyświetlany. Właścicielem  kina jest Ostrołęckie Centrum Kultury, które podlega prezydentowi miasta. 

"Kler" to nie jedyny film, którego seanse zablokowano w Ostrołęce. Mieszkańcy miasta nie mogli oglądać w miejskim kinie "50 twarzy Greya" i "Pokłosia" Władysława Pasikowskiego.

W Ostrołęce kontrowersje wzbudziła również inauguracja rządowego programu „Za życiem”. Projekt polega na płaceniu jednorazowej kwoty, 4 tys. zł kobietom, które zdecydują się urodzić dziecko ciężko lub nieuleczalnie chore. 

Z tej okazji pokazano w mieście przedstawienie, w którym wystąpiły m.in. dzieci z ostrołęckich szkół. Na scenę wturlały się w białych workach symbolizujących płody. 

Od czego Rafał Trzaskowski zacznie swoją pracę w stolicy? "Najpierw darmowe żłobki"TOK FM PREMIUM