Wynik II tury wyborów samorządowych. Janusz Kotowski z PiS żegna się z prezydenturą Ostrołęki
Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy!
O prezydenturę Ostrołęki walczyli, w drugiej turze, Janusz Kotowski, który rządzi miastem od 2006 roku oraz Łukasz Kulik z komitetu Ostrołęka dla Wszystkich.
Według informacji lokalnych mediów, 38-letni Kulik wygrał bezapelacyjnie - zdobył 64,50 proc. głosów.
Pierwsza tura skończyła się wygraną Kulika, na którego głosowało 38,12 procent wyborców. Kotowski (członek PiS, teolog i były katecheta) dostał 33,39 procent głosów.
Zakaz wyświetlania "Kleru" i dzieci w roli płodów
O Ostrołęce było ostatnio głośno przy okazji premiery "Kleru". Okazało się, że w jedynym ostrołęckim kinie film Wojciecha Smarzowskiego nie będzie wyświetlany. Właścicielem kina jest Ostrołęckie Centrum Kultury, które podlega prezydentowi miasta.
"Kler" to nie jedyny film, którego seanse zablokowano w Ostrołęce. Mieszkańcy miasta nie mogli oglądać w miejskim kinie "50 twarzy Greya" i "Pokłosia" Władysława Pasikowskiego.
W Ostrołęce kontrowersje wzbudziła również inauguracja rządowego programu „Za życiem”. Projekt polega na płaceniu jednorazowej kwoty, 4 tys. zł kobietom, które zdecydują się urodzić dziecko ciężko lub nieuleczalnie chore.
Z tej okazji pokazano w mieście przedstawienie, w którym wystąpiły m.in. dzieci z ostrołęckich szkół. Na scenę wturlały się w białych workach symbolizujących płody.