"Prezydent mojego kochanego Gdańska obchodzi urodziny". Tusk wie, co byłoby najlepszym prezentem dla Adamowicza

53 urodziny obchodzi dziś prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. "Drogi Pawle, najlepszym prezentem dla Ciebie i dla miasta będzie Twoje niedzielne zwycięstwo" - napisał na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Rządzący miastem od 1998 roku - Paweł Adamowicz - kończy 53 lata. Z tej okazji Donald Tusk złożył mu życzenia na Twitterze. 

Zdjęciami z urodzinowej imprezy pochwalił się sam jubilat.

Paweł Adamowicz rządzi Gdańskiem od 1998 roku. W niedzielę rozstrzygnie się, czy wywalczy kolejną kadencję. Jego rywalem, w drugiej turze wyborów samorządowych jest reprezentujący Zjednoczoną Prawicę Kacper Płażyński, syn byłego marszałka Sejmu i założyciela PO - Macieja Płażyńskiego.

Pierwsza tura skończyła się wygraną Adamowicza, na którego oddano 36, 97 proc. wyborców. Płażyński zdobył 29, 68 proc. głosów.

Zobacz także: Adamowicz obiecuje pandy w gdańskim zoo. A Kacper Płażyński? "Chciałbym regularnie koszonych trawników"

Mimo że przed drugą turą - jak donosi reporter TOK FM  Paweł Radzewicz - temperatura kampanii opadła, kandydaci robili, co mogli, aby zwrócić uwagę mieszkańców. Rozdawali drożdżówki, pukali do drzwi z ulotkami, organizowali po dwa prasowe briefingi dziennie.

Ale Paweł Adamowicz zrezygnował z udziału w debacie na antenie TVP Gdańsk. Wydał oświadczenie, w którym zarzucił TVP jednostronność i to, że go oczernia. "Niestety telewizja przekroczyła próg przyzwoitości, którego dalej akceptować po prostu się nie da" - napisał. Ostatecznie debata się nie odbyła, a Adamowicz zorganizował czat z wyborcami. 

Zobacz: Prawda krzywdzi Polaków? Twardoch nie zostawił suchej nitki na kandydacie PiS na prezydenta Gdańska

TOK FM PREMIUM