Donald Trump zmienił zdanie? Wojsko USA nie będzie strzelać do uchodźców na granicy z Meksykiem

- Amerykańskie wojsko nie będzie strzelać do uchodźców na granicy z Meksykiem - zapewnił prezydent Donald Trump. Sprostował tym samym własną kontrowersyjną wypowiedź z czwartku.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy! Sprawdź szczegóły >>>

Sugerował w niej, że w kierunku karawany migrantów - być może - oddane zostaną strzały z broni palnej. W tym momencie w stronę amerykańskiej granicy zmierza około 6 tysięcy uchodźców, głównie z Hondurasu, Salwadoru i Gwatemali.

- Nasi żołnierze nie będą strzelać w stronę karawany. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Musimy pamiętać jednak o tym, co ta grupa zrobiła meksykańskiej armii i policji. Migranci byli agresywni i rzucali w ich stronę kamieniami. U nas to się nie powtórzy - powiedział prezydent Donald Trump.

Prezydent USA podkreślił, że Stany Zjednoczone nie wpuszczą migrantów.

- Zaprowadzimy doskonały porządek na granicy. Dla tych ludzi jest ona całkowicie zamknięta - powiedział Trump. Zapowiedział, że wyśle na granicę z Meksykiem 15 tysięcy żołnierzy. To więcej niż liczą teraz amerykańskie jednostki w Afganistanie.

Według ekspertów Trump liczy na to, że walka z imigracją i ewentualne powstrzymanie karawany przełoży się na zwycięstwo Republikanów w nadchodzących wyborach do Kongresu.

Teraz cyfrową prenumeratę Radia TOK FM możesz wykupić we wspólnym pakiecie z Wyborcza.pl. Wszystko na jednym loginie i aż o 50% taniej! Sprawdź szczegóły >>>

5 najbardziej pamiętnych momentów wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu

Czy prezydent Trump powinien znieść wizy dla Polaków?

TOK FM PREMIUM