"Szaleństwo i kryminał". Prezydent Maduro odpowiada na sankcje USA wobec Wenezueli

To "szaleństwo" i "kryminał" - tak prezydent Nicolas Maduro komentuje amerykańskie sankcje nałożone na Wenezuelę. Te - zdaniem Amerykanów - mają zmusić dyktatora do powrotu do rządów demokratycznych.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Maduro - jak sam przyznaje - nie zamierza odchodzić od dotychczasowej polityki:

- Sankcje nałożone na nas przez imperialistyczne Stany Zjednoczone są szalone i schizofreniczne. Ale to nieważne: z sankcjami lub bez, Wenezuela idzie naprzód. Nikt nie może powstrzymać wzrostu dobrobytu naszego kraju - powiedział prezydent.

Wenezuelczyk przyznał jednak, że w niektórych sektorach amerykańskie sankcje są skuteczne:

- Jeśli istnieje coś, co Amerykanie potrafią zniszczyć swoimi sankcjami, to z pewnością jest to sektor prywatny. Waszyngton uwziął się na właścicieli wenezuelskich firm. Utrudnia ich działalność i zatrzymuje transakcje finansowe. Ci imperialiści niszczą nasz sektor prywatny - stwierdził Nicolas Maduro.

Zapaść ekonomiczna kraju, spowodowana nieudaną polityką gospodarczą, doprowadziła w Wenezuleli do inflacji na poziomie prawie miliona procent, a to dotyka większości mieszkańców kraju.

Tylko w samym wrześniu dochodziło tam średnio do 33-ech protestów dziennie.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy! Sprawdź szczegóły >>>

Czy USA powinny utrzymać sankcje dla Wenezueli?

TOK FM PREMIUM