Nowe fakty ws. zakażeń odrą pod Warszawą. Dwie osoby trafiły do szpitala, dwadzieścia jest pod obserwacją

U 16 osób mieszkających w okolicach Warszawy wykryto odrę. Wszystkie zachorowania dotyczą jak na razie powiatu pruszkowskiego. 20 osób, które miały bezpośredni kontakt z chorymi, jest pod obserwacją lekarską.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy! Sprawdź szczegóły >>>

Dwie z 16 osób zakażonych odrą w powiecie pruszkowskim, hospitalilowane są teraz w Warszawie. Z informacji przekazanych przez Inspektorat Sanitarny wynika, że jest to 31-letnia kobieta i roczne dziecko.

20 osób jest pod obserwacją lekarską.

- Wiemy o tym, że dwadzieścia osób miało bezpośrednią styczność z osobami chorymi. One są teraz pod nadzorem stacji sanitarno-epidemiologicznej w Pruszkowie. Liczymy się z tym, że u tych osób może rozwinąć się zakażenie - powiedziała Izabela Kucharska zastępczyni Głównego Inspektora Sanitarnego.

Odra to poważna choroba, która niesie ze sobą groźne powikłania.

- Najczęstsze powikłanie odry to ciężkie zapalenie płuc. My to widzimy. Niestety nie mamy leku, który działa na wirusa odry - mówi prof. Jacek Wysocki, ekspert ds. chorób zakaźnych.

Statystyki pokazują, że zachorowalność na odrę rośnie. W tym roku od 1 stycznia do 15 października na terenie Polski zarejestrowano 128 przypadków zachorowań na odrę. To ponad dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Odrą można zarazić się bardzo łatwo zarazić - drogą kropelkową. Równie łatwo się przed nią uchronić - wystarczy się zaszczepić.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy! Sprawdź szczegóły >>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (109)
Odra - zakażenia pod Warszawą. Dwie osoby trafiły do szpitala
Zaloguj się
 • topoco

  Oceniono 15 razy 11

  Postanowili sami się wytępić?

 • burek_polny

  Oceniono 15 razy 9

  Skoro nie wywiazali sie z obowiazku szczepienia, panstwowa sluzba zdrowia powinna nie wywiazywac sie z o owiazku leczenia tych kmiotow. Obciazyc ich kosztami leczenia, to reszta pojdzie po rozum do glowy.

 • metaxo

  Oceniono 18 razy 8

  Wielodzietna katolicka patologia wywołała już prawie epidemię odry. Niech będzie pochylony, aleluja i od tylu.

 • mniklasp

  Oceniono 4 razy 4

  zapalenie pluc u dzieci moze byc smiertelne, niestety , na odre nalezy szczepic , to jest wirus , na to nie ma lekarstwa

 • gazeciarz80

  Oceniono 2 razy 2

  przykro to mówić, ale dopiero kilka trupów może spowodować, że ludzie przejrzą na oczy. Niech to się stanie jak najszybciej, dla naszego wspólnego dobra

 • tygrysio_misio

  Oceniono 2 razy 2

  Nie wiem kto jest większym idiotą... minusujący sarkastyczny wpis, bo mają kołek w tylku i nie zakumali... czy admin kasujący ten wpis?

 • radio_wolna_europa_online

  Oceniono 6 razy 2

  Leczenie z odry osób nie zaszczepionych powinno być poza refundacją NFZ. Niech płacą za głupotę z własnej kieszeni.

 • mossebo

  Oceniono 6 razy 2

  to są sprawy ważniejsze niż wybory, PiS, PO itp. pierdoły w porównaniu z nieuctwem , fanatyzmem i XXI wiecznym internetowym szamanizmem.
  Nie wiem jak walczyć z debilizmem antyszczepionkowym ale sprowadzanie nas do średniowiecza działa na mnie jak czerwona płachta na byka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX