Jacek Majchrowski w TOK FM: Żałuję, że nie było debaty z Wassermann

- Żałuję, że nie mieliśmy możliwości spotkania się i odbycia debat - przyznał Jacek Majchrowski, gość "Poranka TOK FM". Obecny prezydent Krakowa zapewnił sobie kolejną turę na stanowisku.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy! Sprawdź szczegóły >>>

- Trudno nie być zadowolonym, jeżeli się wygrywa i wygrywa się dosyć dużą przewagą - podsumował Jacek Majchrowski.

Odnosząc się do wyników wyborów, stwierdził, że potwierdzają one jedno: że miasta nie są PiS-owskie. - Coraz więcej tych miast jest po drugiej stronie. Najpierw były te wielkie miasta, teraz te mniejsze, może jeszcze nie miasteczka - stwierdzał Majchrowski.

Przyznał, że największą porażkę Prawo i Sprawiedliwość zanotowało w miejscach, gdzie atakowało swoich przeciwników najbrutalniej. - Jednak się okazuje, że ludzie tego nie chcą, nie lubią tego sposobu prowadzenia polityki. To i Zdanowska, i Adamowicz, i Żuk, i Warszawa - wymieniał. 

Zapewniał też, że nie ma obaw związanych z pojawiającymi się w ustach polityków PiS zapowiedziami co do trudności w zdobyciu środków centralnych w tych miastach, w których nie będzie rządzić PiS. - Do tej pory, jeśli chodzi o sprawy Krakowa, było to zawsze załatwiane tak, jak trzeba - przyznawał. A przytoczone stanowiska uznał za formułowane na potrzeby kampanii wyborczej. 

CZYTAJ TAKŻE: Ekspert: Nie wiem, czy ktoś się spodziewał, że PiS będzie w stanie zwyciężyć. Ale bazę poparcia ma sporą

II tura wyborów samorządowych w Krakowie - Majchrowski wygrywa

Rządzący od 2002 r. Krakowem Jacek Majchrowski wygrał drugą turę wyborów na prezydenta Krakowa, uzyskując 61,94 proc. głosów. Na Małgorzatę Wassermann, kandydatkę Zjednoczonej Prawicy, zagłosowało 38,06 proc. wyborców.

Startujący z poparciem m.in. Koalicji Obywatelskiej, PSL i środowisk lewicowych Jacek Majchrowski zdobył w niedzielnej drugiej turze wyborów 197  019 głosów. Za jego kontrkandydatką opowiedziało się 121 083 wyborców. Frekwencja w Krakowie wyniosła 55,27 proc.

TOK FM PREMIUM