Prezydent Andrzej Duda poszedł na pocztę i wysłał flagi. Rozesłanych zostanie 43 500 przesyłek

Prezydent apeluje, by z okazji Święta Niepodległości społeczeństwo spotkało się pod biało-czerwonymi flagami. Dlatego poszedł dziś do jednej z warszawskich placówek Poczty Polskiej i wysłał flagi, które mają trafić do samorządów.

Na pocztę prezydent wybrał się razem z żoną, Agatą Kornhauser-Dudą. Jak można przeczytać na stronie Kancelarii Prezydenta, "łącznie zostanie rozesłanych 43 500 przesyłek". Flagi wysłane przez Andrzeja Dudę mają trafić do samorządów każdego szczebla: wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, do sołectw i osiedli.

- Chcemy, aby w każdym z tych miejsc znalazła się biało-czerwona flaga – nasz symbol narodowy – powiedział prezydent Andrzej Duda. Wyraził też nadzieję, że w niedzielę 11 listopada, w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, społeczeństwo w południe odśpiewa pod flagami Mazurek Dąbrowskiego.

Państwowe obchody 100 lat niepodległości

Jak pisaliśmy kilka dni temu, oficjalne obchody 11 listopada zapowiadały się imponująco. W lutym premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że zaprosił na 11 listopada do Polski kanclerz Angelę Merkel. Utytułowany polski żeglarz Mateusz Kusznierewicz miał wyruszyć w rocznicowy rejs dzięki państwowej dotacji  Polskiej Fundacji Narodowej, a w wielkim, niepodległościowym marszu mieli - zgodnie z wizją szefa rządu - przejść ramię w ramię reprezentanci władzy i opozycja. Prezydent Andrzej Duda planował za to referendum w sprawie zmiany ustawy zasadniczej, a kina miały wyświetlać rocznicowy film o legionistach Piłsudskiego przygotowany przez twórców "Smoleńska".

Postanowiliśmy sprawdzić, co zostało z tych ambitnych zamierzeń. Angela Merkel odwiedzi Warszawę, ale 2 listopada. Mateusz Kusznierewicz w atmosferze skandalu zakończył współpracę z PFN, wspólnego marszu nie będzie, podobnie jak referendum konsultacyjnego Andrzeja Dudy (ostatecznie nie zgodził się na nie Senat), a seanse filmowe odbędą się - jeśli wszystko dobrze pójdzie - za rok.

Czy posłuchasz apelu prezydenta Dudy i zaśpiewasz hymn w południe 11 listopada?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Prezydent Andrzej Duda wysłał flagi na 100. rocznicę odzyskania niepodległości
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 7 razy 7

  Może się skrzyknąć i wysłać na adres pałacu, panu prezydentowi Konstytucję. Chociaż ze czterdzieści tysięcy. Może sierota przynajmniej do jednego egzemplarza by zajrzał. Z ciekawości..

 • niktwazny126

  Oceniono 9 razy 5

  Biedny. Poszedł na pocztę, i pewnie jeszcze wraz z pierwszą damą dźwigali te flagi w reklamówkach z Biedronki albo torbach z Ikei. Zdaje się duże instytucje mają umowy, zgodnie z którymi poczta do nich przyjeżdża i odbiera co należy.

 • Stanisław Mróz

  Oceniono 1 raz 1

  zgłupiał do reszty,czy żadnej z tych organizacji nie stać na flagę za 15 PLN,no chyba że z autografem JPD.

 • grubymisiek1

  0

  Mógłby już na tej poczcie zostać. Przynajmniej byłby jakiś pożytek z jego istnienia.

 • pawel rozga

  0

  No jakoś nie otrzymałem przesyłki. Sprawdziłem w dwóch innych sołectwach gminy Koluszki też sołtysi nie dostali flag. To marketingowa ściema.

 • andrzej1.61

  0

  Profanacja urzędu to mało postanowił sprofanować flagę, godny następca Kaczyńskiego.

 • omega12345

  Oceniono 3 razy -1

  Ciekawe czy długopis poruszał się na kolanach?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX