W Chinach zadebiutował wirtualny prezenter informacji. To połączenie sztucznej inteligencji i animacji

Do złudzenia przypomina żywego człowieka, czyta serwisy informacyjne i być może niebawem trafi do telewizji. W Chinach stworzono wirtualnego prezentera.

Teraz cyfrową prenumeratę Radia TOK FM możesz wykupić we wspólnym pakiecie z Wyborcza.pl. Wszystko na jednym loginie i aż o 50 proc. taniej! Sprawdź szczegóły >>>

Państwowa Agencja Informacyjna Xinhua razem z chińską wyszukiwarką internetową Sogou stworzyły wirtualnego prezentera informacji, który wykorzystuje sztuczną inteligencję i trójwymiarowy model człowieka.

 

Jak to działa? Wprowadza się tekst, a program sam przetwarza go na mowę i animację.

Xinhua postanowiła korzystać z  wirtualnego prezentera na początek w sieci. Być może w przyszłości trafi też do telewizji.

Technologia, która tchnęła życie w cyfrowego prezentera nie została na razie ujawniona.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (3)
W Chinach zadebiutował wirtualny prezenter informacji. To połączenie sztucznej inteligencji i animacji
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 1 raz 1

    Podsuniecie czerskiej koncepcje wirtulanych dyskutantow ekspertow i autorytetow gdy zabraknie oddanej idealom neoliberalizmu trzodki. Taki koles nie zbuntuje sie na odprawie redaktorskiej zaakceptuje cala linie ideologiczna naczelnego ni marnuje czasu przy automacie do kawy.

  • Tomasz Biernacki

    0

    Czy to faktycznie model 3d czy redaktor sobie dopowiedział ? Bo jeśli tak to Chińczyki rozbili bank. Na moje oko to samplowane wideo na tej samej zasadzie co samplowany głos.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX