"Coś pięknego! Dziękujemy!". Internauci są zachwyceni gestem Kolei Litewskich z okazji 11 listopada

Litewskie Koleje zamieściły dziś w internecie okolicznościowy materiał z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. "Coś pięknego! Dziękujemy!" - zachwycają się polscy internauci.

Wideo zamieszczone na YouTube przez Litewskie Koleje trwa niecałe 90 sekund. Jest zatytułowane "Litewskie lokomotywy wykonują polski hymn".

 

Materiał zaczyna się od tego, że na tory w zajezdni kolejowej wchodzi skrzypek. Staje naprzeciw czterech lokomotyw. Unosi w górę smyczek, który pełni funkcję batuty. Wtedy maszyniści uruchamiają sygnały dźwiękowe w swoich pociągach i razem, za ich pomocą, wygrywają Mazurek Dąbrowskiego.

"Koleje Litewskie 'Lietuvos geležinkeliai' przesyła oryginalny prezent z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rezczpospolitej Polskiej – hymn narodowy w wykonaniu septetu lokomotyw. Oryginalnemu wykonaniu dyrygować zgodził się maestro Zbigniew Lewicki" - czytamy w opisie wideo.

"W tym ważnym dniu składamy życzenia wszystkim Polakom. Polska jest dzisiaj dla nas ważnym partnerem biznesowym, szczególnie gdy nasze kraje połączył odcinek linia kolejowej 'Rail Baltica'. Hymn narodowy wybrzmiały dźwiękami lokomotyw symbolizuje postawę spółki „Lietuvos geležinkeliai“ – wierzymy w niestandardowe rozwiązania, zrywamy ze stereotypami przeszłości i jesteśmy nowoczesnym partnerem dla naszych klientów" - powiedział Mantas Bartuška, dyrektor generalny spółki "Lietuvos geležinkeliai".

Choć nagranie jest na YouTube od dziś, już pełno pod nim komentarzy internautów z Polski. Komentujący nie kryją zachwytu. "Miło z waszej strony sąsiedzi, pozdrawiam" - dziękuje Kristof. "Aci?! Dziękuję!" - pisze Artur. "To jest piękne!" - ocenia Margaret.

100 lat niepodległości Polski

Czy podoba Ci się wideo Kolei Litewskich z okazji 11 listopada?

TOK FM PREMIUM