Ile zapłacimy za prąd? Jeszcze tylko dziś sprzedawcy energii mogą starać się o nowe stawki

Sprzedawcy energii jeszcze tylko dziaj mogą składać wnioski w sprawie nowych cen dla indywidualnych odbiorców prądu. Później propozycjom spółek przyjrzy się Urząd Regulacji Energetyki.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

I to od niego będzie ostatecznie zależało, ile w przyszłym roku wyniosą nasze domowe rachunki. Wniosek w sprawie nowej taryfy dla gospodarstw domowych - złożył już między innymi Tauron. Rzecznik spółki Daniel Iwan o szczegółach propozycji nie chciał jednak mówić.

- Przepisy przewidują coroczne złożenie wniosków taryfowych do 15 listopada. Tauron stosuje się do tych procedur - powiedział.

Teraz wnioskami sprzedawców prądu zajmie się Urząd Regulacji Energetyki. Szef URE Maciej Bando w rozmowie z nami kilka tygodni temu nie chciał jednak spekulować, jak rosnące koszty produkcji prądu przełożą się na nasze domowe budżety.

- Stoimy na straży, aby konsument nie odczuł tego. Te taryfy są praktycznie na stałym poziomie od 4 lat - skomentował.

Teraz niemal na pewno wzrosną. O ile? Tego dowiemy się w połowie grudnia, po tym jak URE oficjalnie zatwierdzi nowe taryfy.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Czy spodziewasz się zmiany cen prądu?

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM