Leszek Czarnecki nie stawi się na przesłuchaniu w prokuraturze. "Przebywa poza krajem"

Leszek Czarnecki nie stawi się w piątek w prokuraturze. Został wezwany na pierwsze przesłuchanie ws. rozmowy z Markiem Chrzanowskim. Jak poinformował Radio TOK FM Roman Giertych, Czarnecki przebywa za granicą.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Właściciel Getin Noble Banku i Idea Banku, Leszek Czarnecki, powinien się stawić w prokuraturze w piątek (jutro). Ale, jak poinformował jego prawnik, Roman Giertych, biznesmena nie ma w Polsce. - Poprosiliśmy o przesunięcie przesłuchania, na dowolny dzień w przyszłym tygodniu - mówił Roman Giertych w rozmowie z Radiem TOK FM.

Leszek Czarnecki, przypomnijmy,  nagrał w marcu rozmowę z Markiem Chrzanowskim. Ówczesny szef KNF miał złożyć, jednemu z najbogatszych Polaków, korupcyjną propozycję.  

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Marka Chrzanowskiego zostało złożone do prokuratury 7 listopada przez Romana Giertycha, pełnomocnika biznesmena.

O sprawie dowiedzieliśmy się w miniony wtorek, za sprawą publikacji "Gazety Wyborczej". Kilka godzin potem Chrzanowski podał się do dymisji. W tym samym dniu prokurator generalny-minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro polecił wszcząć śledztwo w sprawie afery w KNF. Jak poinformował "wstępna kwalifikacja to przekroczenie uprawnień".

Zobacz także: "Komandosi" od "szumideł" zawiedli szefa KNF. Ekspert: Zawiódł system, Czarnecki powinien być przeszukany

Wczoraj do siedziby Komisji Nadzoru Finansowego weszli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. Co ciekawe, wcześniej w budynku pojawił się sam były przewodniczący KNF.

Marek Chrzanowski funkcję przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego pełnił do października 2016 roku. W styczniu tego samego roku zasiadł w Radzie Polityki Pieniężnej, z rekomendacji senatorów Prawa i Sprawiedliwości. Jesienią 2015 roku prezydent Duda powołał go do Narodowej Rady Rozwoju.

Afera KNF. Wojciech Czuchnowski o kulisach sprawy

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Leszek Czarnecki nie stawi się na przesłuchaniu w prokuraturze. "Przebywa poza krajem"
Zaloguj się
 • sqlap72

  0

  Zamiast podziękować Czarneckiemu, że ujawnił kulisy działania mafii pisowskiej, durnie wieszają na nim psy, bo był TW. Gdzie tu sens i logika? A swoją drogą, dziwi mnie co innego, dlaczego opozycja nie nagłaśnia zagrożeń dla oszczędności zwykłych obywateli, ulokowanych w bankach poddanych takiemu "nadzorowi". BFG zwraca wprawdzie oszczędności upadłych banków, ale zanim to nastąpi, są one przez długi czas zamrożone i tym samym tracą na wartości.

 • sop3

  Oceniono 4 razy 0

  Izrael nie wydaje górali z góry Synaj!

 • przelot77

  Oceniono 4 razy 0

  Funkcjonariusze CBŚ odczekali, aż Chrzanowski wejdzie do siedziby KNF, i wkroczyli dopiero po kilku godzinach.

 • 66kropek

  Oceniono 3 razy -1

  Ważne pytanie: czy z tym krajem gdzie przebywa Czarnecki mamy umowę o ekstradycji?

 • 2bxornot2b

  Oceniono 7 razy -3

  Raczej widze tu izrael a po tym kolejnym ubeckim biznesie zostaje jak zwykle panstwu czyli podatnikowi stos bezwartosiowego papieru w postaci polisolokat i niesplacalnych kredytow.
  No i ta totalna banda zwana opozycja neiliberalna gotowa matke zabic dla wladzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX