Leszek Czarnecki nie stawi się na przesłuchaniu w prokuraturze. "Przebywa poza krajem"

Leszek Czarnecki nie stawi się w piątek w prokuraturze. Został wezwany na pierwsze przesłuchanie ws. rozmowy z Markiem Chrzanowskim. Jak poinformował Radio TOK FM Roman Giertych, Czarnecki przebywa za granicą.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Właściciel Getin Noble Banku i Idea Banku, Leszek Czarnecki, powinien się stawić w prokuraturze w piątek (jutro). Ale, jak poinformował jego prawnik, Roman Giertych, biznesmena nie ma w Polsce. - Poprosiliśmy o przesunięcie przesłuchania, na dowolny dzień w przyszłym tygodniu - mówił Roman Giertych w rozmowie z Radiem TOK FM.

Leszek Czarnecki, przypomnijmy,  nagrał w marcu rozmowę z Markiem Chrzanowskim. Ówczesny szef KNF miał złożyć, jednemu z najbogatszych Polaków, korupcyjną propozycję.  

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Marka Chrzanowskiego zostało złożone do prokuratury 7 listopada przez Romana Giertycha, pełnomocnika biznesmena.

O sprawie dowiedzieliśmy się w miniony wtorek, za sprawą publikacji "Gazety Wyborczej". Kilka godzin potem Chrzanowski podał się do dymisji. W tym samym dniu prokurator generalny-minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro polecił wszcząć śledztwo w sprawie afery w KNF. Jak poinformował "wstępna kwalifikacja to przekroczenie uprawnień".

Zobacz także: "Komandosi" od "szumideł" zawiedli szefa KNF. Ekspert: Zawiódł system, Czarnecki powinien być przeszukany

Wczoraj do siedziby Komisji Nadzoru Finansowego weszli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. Co ciekawe, wcześniej w budynku pojawił się sam były przewodniczący KNF.

Marek Chrzanowski funkcję przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego pełnił do października 2016 roku. W styczniu tego samego roku zasiadł w Radzie Polityki Pieniężnej, z rekomendacji senatorów Prawa i Sprawiedliwości. Jesienią 2015 roku prezydent Duda powołał go do Narodowej Rady Rozwoju.

Afera KNF. Wojciech Czuchnowski o kulisach sprawy

TOK FM PREMIUM