Komentarze (57)
Poprawka o przejmowaniu banków za złotówkę. Długi: To nieprawda
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • princepinot

  Oceniono 2 razy 2

  Unia Europejskich Demokratów to Kaminski, Niesiolowski, Protakiewicz.
  Gratulacje dla tych socjalistow. Warto zapamiatac jakby ktos ich mial na listach.

  Bo w Polsce nikt prawa nie tworzy, nikt tego nie potrafil I nie potrafi. Nikt takze ustaw przed glosowaniam nie czyta. Gdyby nawet chcial to nie mialby czasu.
  Grupy interesow wpuszczaja poslow w kanal I organizuja glosowania o polnocy. To wszystko.

 • getz54

  Oceniono 4 razy 2

  Światełko moze się zapalic komuś kto wie o co chodzi, wie nad czym głosuje, jakie skutki przyniesie wynik głosowania. W Sejmie mają ściągawki, i dla pewności patrzą na partyjnego
  spikera. Bo najlepiej przemycic jakieś ,,i czasopisma,, czy jak próbował kiedyś z biopaliwami PSL ,, i innych roślin,, w głosowaniu poprawek w pakiecie o godzinie 2.00 w nocy. A Pózniej przekaz dnia podany esemesem, jak odwrócic kota ogonem i bronic chorej ustawy, która doprowadzi do upadku wiele banków, i zasypie dzioby pelikanów świezymi rybami. Pelikany w swojej chciwości
  przegłosowały wiele katastrofalnych ustaw, jak ta o tworzeniu składowisk śmieci poza kontrolą sanepidu, bez koniecznej spalarni śmieci, zakładu utylizacji odpadów. Ustawy wymuszającej współpracę kopalni z elektrownią, sprzedazy członkom PSL gorzelni do produkcji biopaliw itp.
  Polska dla pelikanów jest jednym, wielkim zasobem surowców do wykorzystania, do rozkradzenia majątku, niczyjego tak na prawdę, bo państwowego. Homo sovieticus jak mówił ksiądz Tischner.

 • wooki74

  Oceniono 4 razy 2

  "...lub czasopisma. Lub banki" :P

 • plutoniczna

  Oceniono 3 razy 1

  i jeszcze jedna niepokojąca informacja:
  natemat.pl/255055,czy-polska-moze-wyjsc-z-ue-projekt-andrzeja-dudy-ws-umow-miedzynarodowych

 • plutoniczna

  Oceniono 3 razy 1

  długie , ale warto:
  za crowdmedia.pl :
  O co tak naprawdę chodzi w poprawce do ustawy:

  Nieprawdopodobna historia wymuszania zatrudniania znajomego prawnika za wynagrodzenie powiązane z wartością banku stała się przyczyną odwołania przewodniczącego KNF. Jednakże prawda o działaniach osób z KNF jest znacznie bardziej ponura niż zwyczajna korupcja czy przekroczenie uprawnień przez szefa KNF. W rzeczywistości mieliśmy do czynienia z klasycznym działaniem rekieterów, którzy wymuszają wynagrodzenie za “ochronę” przed stworzonym przez siebie zagrożeniem.

  Ktoś doprowadził do tego, że w maju 2017 roku Minister Finansów wydał rozporządzenie, które wprowadziło nowe wymogi kapitałowe dla banków, które udzielały kredytów walutowych. Rozporządzenie było wymierzone tak naprawdę w Getin Nobel Bank, czyli jedyny prywatny, polski bank. Oznaczało ono, że bank ten (który ma zgromadzone wielomiliardowe kapitały akcjonariuszy) nagle w wyniku wprowadzonych nowych zobowiązań (tzw. waga 150%) nie spełniał wymogów kapitałowych. Wprowadzona waga 150% jest czymś niezwykłym w krajach UE, gdzie standardem jest waga 35-50%, a waga 150% jest maksymalnie dopuszczalna przez prawo. Istotą tej wagi jest obowiązek posiadania kapitałów własnych w stosunku do udzielonych kredytów. Waga 100% oznacza w tym przypadku obowiązek posiadania 10% kapitałów własnych, w stosunku do udzielonych kredytów. Przed tym rozporządzeniem banki musiały mieć 5% kapitałów własnych w stosunku do kredytów zabezpieczonych na nieruchomościach (czyli waga wynosiła 50%). Po wydaniu rozporządzenia banki musiały mieć 15% kapitałów w stosunku do udzielonych kredytów, o ile kredyty hipoteczne były udzielone w walutach (waga 150%).

  Wprowadzone rozporządzenie doprowadziło do sytuacji, że Getin Nobel Bank z dniem wejścia w życie tego rozporządzenia (grudzień 2017) wymagał dokapitalizowania na prawie 1 miliard złotych, gdyż tak przełożyła się ta “waga” na jego obowiązki kapitałowe.To że rozporządzenie uderzy prawie wyłącznie w GNB było znane w momencie jego wydawania, gdyż KNF i MF przygotowało estymację skutków tego rozporządzenia. Z tego powodu bank ten znalazł się w programie naprawczym, którego każdy element nadzoruje KNF. Można powiedzieć, że rozporządzenie to oddało bank “na łaskę i niełaskę” KNF. W komisji zaczęły wówczas pojawiać się głosy, że należy bank znacjonalizować za 1 zł.

  cd. poniżej

 • tygrys102

  Oceniono 3 razy 1

  bo pis to czysta patologia...

 • jottsp

  Oceniono 2 razy 0

  szkoda ze byl to bezimienny "przedstawiciel rady ministrów, który mówił, że jest tak prośba od KNF" na posiedzeniu poslow. Moze jakby kazdy kto wprowadza zmiany do projektu stanowionych praw mial imie i nazwisko to by prawa byly lepsze ...

 • justas32

  Oceniono 10 razy 0

  Rysiek Petru - ty na tej aferze mogłeś zbudować nową partię. Ty na tej aferze mogłeś przedstawić nowy plan dla Polski. Ty na tej aferze mogłeś zostać Premierem w następnym rządzie. Więc się pytam - gdzie ty jesteś ? Znowu na Majorce ...

 • jan700

  Oceniono 3 razy -1

  Za mało uwagi gazeta.pl poświęca prowokacji faszystowskiej stacji telewizyjnej.

 • pol_live

  Oceniono 8 razy -4

  Jesteście tacy wiarygodni jak TVN.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 22 razy -20

  Nie klamcie nie banki a naki upadle liczycie na swoj ciemny czerski lud, ktory z nienawisci ktara im zaszczepiiscie jest gotow zaprzeczyc kazdej logice. Chodzi o banki wymagajace procedury naprawczej zeby podatnik nie musial placic dodatkowo wlascicielom za zostawienie podatnika z kupa bezwartosciowego papieru.
  Mlody probowal wprowadzac program naprawczy w banku zajmujacym sie zwykla uliczna bandyterka i ktorego istnienie ma swoje korzenie w ubeckiej przeszlosci naszego kraju.
  W tle jeszcze inna bandyterka panstwa bezprawia czeciej czyli ustawy umozliwiajace bandycka windykacje i kompletna bezbronnosc obywatela wobec bandyckich meto zastraszania ludzi i prawnego wyludzania od ludzi roznych karnych odsetek.
  Cale prawo czeci traktowalo slabych jak sie wyrazil jeden z setek niedyplomowanych profersorow czeci jak bydlo. To biedne bydlo przyjelo te koszmarne warunki bez protestu dojone bez litosci przez panow czeci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX