"Co ona na siebie włożyła?". Ruszyła pierwsza kampania antyprzemocowa skierowana do sprawców

Ruszyła pierwsza kampania społeczna adresowana do sprawców przemocy psychicznej. "Możesz inaczej" ma pokazać im, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami, które wyładowują na swoich bliskich.

Teraz cyfrową prenumeratę Radia TOK FM możesz wykupić we wspólnym pakiecie z Wyborcza.pl. Wszystko na jednym loginie i aż o 50% taniej! Sprawdź szczegóły >>>

Dziś po raz pierwszy w Polsce wystartowała antyprzemocowa kampania społeczna pod hasłem "Możesz inaczej". Wyjątkowo skierowana jest nie do ofiar, ale do sprawców
przemocy psychicznej.

Stowarzyszenie Niebieska Linia zwraca się w ten sposób do tych, którzy krzywdzą swoich najbliższych - głównie współmałżonków lub partnerów.

Luis Alacron Arias, prezes organizacji, wyjaśnia, że "Możesz inaczej" to akcja przeciwdziałająca przemocy psychicznej. - Ludzie reagują przede wszystkim wtedy, kiedy ktoś kogoś bije i krew się leje - mówi Luis Alacron Arias. Zaznacza, że przemoc psychiczna to atak na czyjąś tożsamość i poczucie własnej wartości.

Małgorzata Wincenciak ze Stowarzyszenie na rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie mówi, że ta kampania to wyciągnięcie ręki do sprawców przemocy, które ma im umożliwić zmianę toksycznych zachowań. - My im po pierwsze mówimy, że mogą nauczyć się reagować inaczej. Zapraszamy ich do kontaktu z nami, ze Stowarzyszeniem Niebieska Linia, które od wielu lat pracuje ze sprawcami - podkreśla.

Spoty kampanii są już pokazywane m.in w internecie oraz w komunikacji miejskiej w Warszawie. Pomocy dla siebie lub swoich bliskich można szukać w ogólnopolskich pogotowiach dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieskiej Linii. Więcej informacji można także uzyskać pod numerem telefonu 800 120 002.

Teraz cyfrową prenumeratę Radia TOK FM możesz wykupić we wspólnym pakiecie z Wyborcza.pl. Wszystko na jednym loginie i aż o 50% taniej! Sprawdź szczegóły >>> 

Czy byłaś/-eś kiedyś ofiarą przemocy psychicznej?

TOK FM PREMIUM