Brexit - czy będzie porozumienie? Patrycja Bukalska: Nawet rodziny są bardzo podzielone

- Brexit wzmocnił wszystkie podziały w Wielkiej Brytanii - powiedziała w TOK FM Patrycja Bukalska, dziennikarka "Tygodnika Powszechnego". Jej zdaniem to obecnie jedyna pewna rzecz, którą można powiedzieć o wyjściu tego kraju z Unii Europejskiej.

- Tak naprawdę nie wiadomo jak się zakończy proces brexitowy - czy będzie porozumienie, czy nie, ale tak czy inaczej z powodu Brexitu Wielka Brytania jest strasznie podzielona. Potworne antagonizmy występują i w rodzinach, i w partiach - powiedziała Patrycja Bukalska.

Komentatorka zwróciła uwagę na to, że podziały widać także w brytyjskim rządzie, gdzie wczoraj Theresa May musiała przyjąć dymisje siedmiu członków swojego gabinetu. Wszyscy odeszli w proteście przeciwko zarysowi wstępnej umowy Londynu z Brukselą, którą May zaakceptowała.

Zdaniem ekspertki, w na tym etepie ustaleń, problemem nie do rozwiązania okazuje się wytyczenie granicy celnej pomiędzy Zjednoczonym Królestwem a Republiką Irlandii.

Przed Theresą May wciąż najtrudniejsze zadanie przeforsowania wstępnej umowy przez parlament. A jeśli tak się nie stanie - niewykluczone, że Wielka Brytania może wyjść z Unii bez żadnego porozumienia.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Brexit. Czy będzie porozumienie? Bukalska w TOK FM: Wielka Brytania jest bardzo podzielona
Zaloguj się
 • sinful251

  0

  Gigantyczne pieniądze firm które bardzo dużo by straciły na twardym brexicie zostaną przeznaczone na łapówki dla parlamentarzystów izby gmin i nie dojdzie do twardego brexitu. To będzie czas w którym uwidoczni się fakt że politycy mają robić to co jest po myśli wielkiego biznesu i po raz pierwszy się z tego ciesze.

 • czechy11

  Oceniono 1 raz -1

  Śle się nalaxlo PiSlerowsko Putinowskiego chamstwa opłacanego z łapówek 40 mln plus

 • sselrats

  Oceniono 2 razy -2

  Podobno bylo referendum... Czegos nie rozumieja?

 • ltte

  Oceniono 4 razy -2

  Rozwiązanie problemu granicy jest bardzo proste. Irlandia też musi wyjść z Unii ;-)

 • wiesscar

  Oceniono 5 razy -3

  Tusk doprowadzil do podzialu wsrod Polakow a teraz wsrod Brytyjczykow.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 9 razy -7

  Zawsze będę podziwiał brytoli że pierwsi odważyli się przeciwstawić SS-manom z Berlina budującym V rzeszę.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 11 razy -7

  Powiem wam czerscy nie sluchajcie tej Pani co przynosi wam porcje pocieszenia
  Coraz więcej ludzi w mie tylko w Anglii ale i Europie na same słowo Bruksela i Strassbourg sodtaje mdlosci. Te mdlosci są jeszcze tylko emocja duszone przez rozum wewnątrz wytresowana politpoprawnoscia. Wszechpotężne media dławią bunt na poziomie umysłu jednak oragnizm reaguje roznie biegunka obstrukcja mdlosciami bolem zebow wysypkami roznie w zaleznoisci od jedostkowych inklinacji organizmu.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 13 razy -7

  Wiekszosc jednak uwaza iz warto jednak zaplacic te 50 mld na odchodne byle sie juz im Berlin via Bruksela nie wpieprz.. w sprawy ich panstwa. Anglicy tez sa przekorni widac to np. z jak luboscia kupuja zarowki zarowe, w przeciwienstwie do Francuzow zachowali jeszcze honor i godnosc oraz wiare w siebie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX