Awantura o książkę Międlara w Empiku. "Strach przed prawdą o Jedwabnem? A może o homo-lobby?"

Empik zawiesił sprzedaż książki Jacka Międlara - byłego księdza rzymskokatolickiego znanego z antysemickich i homofobicznych wypowiedzi. Do sprawy odniósł się na Twitterze sam autor.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Gdy kilka dni temu internauci zorientowali się, że Empik sprzedaje książkę Jacka Międlara, na sieć posypały się gromy. Oburzenie części opinii publicznej wywołał nie tylko sam fakt rozpowszechniania publikacji byłego księdza, ale i opisywanie go na stronie Empiku jako "orędownika w walce o prawdę".

Komentujący sprawę zwracali uwagę na to, że sam tytuł książki Międlara, czyli "Moja walka o prawdę", nawiązuje do znanej książki Adolfa Hitlera "Mein Kampf". Były ksiądz nazywa w niej zbrodnię w Jedwabnem "perfidnym żydowskim kłamstwem". Oburzenie sprzedażą książki w Empiku wyrażały również osoby publiczne. Internauci zasypali stronę firmy na Facebooku niepochlebnymi komentarzami, w których domagali się wycofania książki z oferty.

W niedzielę rzeczniczka prasowa Empiku Monika Marianowicz ogłosiła, że w związku z zarzutami propagowania mowy nienawiści, sieć zawiesza sprzedaż książki Jacka Międlara. Firma nie wyklucza jednak, że gdy zbada sprawę, może cofnąć tę decyzję i wrócić do sprzedaży publikacji. Sprawę skomentował na Twitterze sam autor. "Empik wycofał sprzedaż mojej książki. Oczywiście pod naciskiem lewaków, którzy mojej książki nie czytali. Strach przed prawdą o Jedwabnem? A może o homo-lobby?" - napisał Międlar. W swojej nowej książce Jacek Międlar porównuje się do ks. Jerzego Popiełuszki.

Były ksiądz

W 2016 roku ks. Jacek Międlar zrzucił sutannę. - Moi przełożeni doprowadzili do sytuacji, w której nie mogę prowadzić działalności duszpasterskiej. W tej sytuacji jedynym wyjściem było odejście ze zgromadzenia (...). Nagonka środowisk gejowskich, liberalnych i żydowskich na mnie doprowadziła do tego, że nie było diecezji i zakonu, w którym mógłbym prowadzić pracę duszpasterską - powiedział Międlar w wywiadzie dla Onetu.

Dr Krzysztof Persak o Jedwabnem: Wiedza ekspercka przestaje się liczyć

Czy Empik powinien sprzedawać książkę byłego ks. Jacka Międlara?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Jacek Międlar - Empik wycofuje się ze sprzedaży jego książki. Komentarz byłego księdza
Zaloguj się
 • miloz1

  Oceniono 9 razy 7

  To może by zrobić ekshumację w Jedwabnem, by udowodnić, że nie było używanej broni palnej przez Niemców, a tylko widły itp. Zamknięto by w ten sposób usta wszystkim nienawistnym antysemitom.

 • Oceniono 2 razy 2

  Empik zrobił panu Jackowi wspaniałą bezpłatną reklamę. Kto ma kupić tę książkę ten i tak kupi. A nawet kupią inni, którzy może o niej wcześniej nie słyszeli. A dzięki Empikowi się dowiedzieli. Myślę, że wypowiadają się tu przede wszystkim osoby, które nie mają pojęcia o czym ten człowiek pisze. Lobby żydowskie w Polsce jest silne, dlatego o wielu rzeczach nigdzie indziej nie przeczytamy. A prawda jest dla wielu osób niewygodna i zrobią wszystko by nie wyszła na jaw. CWP! Pozdrawiam. Iss

 • dik2002x

  Oceniono 2 razy 2

  niech mają w swojej ofercie taki szmatławiec. Tylko wystarczy omijać empik szerokim łukiem i zakupy robic w innej sieci. Fajnie jest byc świadomym odbiorcą

 • Yugo Koral

  Oceniono 1 raz 1

  Czym jest film " Kler " ?
  Bajką o korkach i pieskach ?
  To jest dopiero mowa nienawiści . Film o trepach na trepówku mógł by być lepszy . Ale kogo interesuje życie zawodowych żołnierzy na wojskowych osiedlach . Więc lewactwo woli dyskryminować księży . Bo jakiś procent z nich lubi wypić . Co do pedofili nie wiem jaki to procent . Brak danych . Ale na temat. EMPIK zrobił dobra reklamę. Miałem u nich kupić tę książkę ale kupię u księdza Jacka Międlara .

  Bóg z Wami .
  Niech wam wybaczy bo mnie w lewaków brakło wiary.

 • rastablaster

  Oceniono 1 raz 1

  Polscy żydzi tuszują zbrodnie Izraela - wykorzystując do tego tragedię polskich żydów w czasie i po 2 WŚ.

  Wyjątkowo paskudne.

 • wiola debkowska

  Oceniono 1 raz 1

  Niestety nowy guru polskiego rządu Jonny Daniels powiedział , że gdyby 40 ml polakow podpisało by petycję o ekshumację to on i tak się na to nie zgodzi.
  Więc Międlar ma rację ,ze Żydzi boją się prawdy o Jedwabnem.
  Druga spawa książka nie ukazała się wczoraj,tylko na początku sierpnia ,wiec pomyślcie jakie silne jest lobby żydowskie ,że dopiero wczoraj empik się zorientował o czym jest ta książka.

 • dik2002x

  Oceniono 3 razy 1

  niech mają w swojej ofercie taki szmatławiec. Tylko wystarczy omijać empik szerokim łukiem i zakupy robic w innej sieci. Fajnie jest byc świadomym odbiorcą

 • getz54

  Oceniono 2 razy 0

  Międlar pod zły adres kieruje swoje zale. Po pierwsze, powinien miec pretensje do bozi, ze mu talentów jakichkolwiek poskąpiła. Zywy człowiek zawsze coś potrafi w zyciu robic, na czymś się zna, potrafi sam się utrzymac a niektórzy nawet rodzinę jeszcze. Jezeli człowiek rodzi się jakiś nieogarnięty, nic nie potrafi pozytecznego zrobic idzie na księdza. Ubiorą go tam, nakarmią, jeszcze rodzinę utrzyma na wsi. W papierach, w rubryce zawód napiszą mu ,,duszpasterz,, cokolwiek by to nie znaczyło, na Podhalu mówią o takim baca, czy jakoś tak.
  Oskarzac o swój podły los ,,homo-lobby,, to samokrytyka. spędził w tym homolobby 6 lat w seminarium, na parafii proboszczowi przy niedzielnym rosole pod stołem loda robił, starał się a i tak go wyrzucili. Ojciec zawsze mówili ze Zyd to nieszczęscie, bij Zyda, a ojciec zawsze prawdę mówią, teraz ma pretensje do Zydów. Za co ? za to ze ich ponizał, gnoił, straszył śmiercią, byc moze bił ? Jak czuje się taki pokrzywdzony, biedny, bez środków do zycia, niech idzie do roboty na duszpasterza do Gostynina. Dozywotnio będzie miał zapewniony wikt i opierunek. Moze do Tworek, i niech zabierze ze sobą kolegę Rybaka, chociaz zły terapeuta z niego on tez potrzebuje pomocy. Zdarza się.

 • xt-s

  Oceniono 2 razy 0

  Empik przeniósł swoją główną siedzibę na Mysią? Na szczęście nie jest to jedyna księgarnia w tym kraju. A autorowi i książce taką cenzurą wyłącznie robi reklamę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX