Anna Gmiterek-Zabłocka nominowana do nagrody medialnej Amnesty International - Pióro Nadziei 2018

Lubelska reporterka TOK FM, Anna Gmiterek-Zabłocka znalazła się w gronie nominowanych do Pióra Nadziei 2018, nagrody medialnej Amnesty International.

Nagroda medialna Amnesty International jest przyznawana co roku osobom, które swoją pracą w?mediach zwracają uwagę opinii publicznej na przypadki łamania praw człowieka, odznaczają się społecznym zaangażowaniem i przyczyniają się do pozytywnej zmiany na rzecz przestrzegania praw człowieka.

W ramach tegorocznej edycji konkursu nadesłano ponad 40 kandydatur. Spośród nich Amnesty International zdecydowało się przyznać 4 nominacje, dla osób broniących praw człowieka przy użyciu różnych środków medialnego przekazu:

Anton Ambroziak - dziennikarz serwisu OKO.press

Marcin Wyrwał, Edyta Żemła, Paweł Ławiński - dziennikarze serwisu Onet.pl

Anna Gmiterek-Zabłocka - dziennikarka i reporterka radia TOK FM Lublin

Ewa Wołkanowska-Kołodziej - niezależna dziennikarka i reporterka

Uroczyste wręczenie nagrody Pióro Nadziei 2018 odbędzie się 8 grudnia podczas finału Maratonu Pisania Listów w Warszawie.

Zwycięską kandydaturę wyłoni jury konkursowe, w którym zasiądą: Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International w Polsce, członkowie i członkinie Rady Programowej Stowarzyszenia oraz gość specjalny - Ewa Siedlecka, laureatka nagrody specjalnej Amnesty International za całokształt pracy dziennikarskiej na rzecz praw człowieka w?roku 2011.

Anna Gmiterek-Zabłocka jest lubelską reporterką Radia TOK FM. Zajmuje się głównie newsami, ale znajduje czas też na dłuższe formy radiowe, np. reportaż. W TOK FM prowadzi audycję Twój problem - Moja sprawa. Lubi rozmawiać z ludźmi i słuchać ich historii. Jak tylko może, stara się pomóc. Prywatnie miłośniczka teatru, polskich filmów i, od niedawna, gry w kręgle.

DOSTĘP PREMIUM