Rafał Bochenek, były rzecznik premier Szydło, ma nową funkcję. Odnalazł się w samorządzie

Były rzecznik rządu w gabinecie premier Beaty Szydło, Rafał Bochenek został wybrany w poniedziałek na przewodniczącego sejmiku województwa małopolskiego.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>> 

Za kandydaturą Bochenka zagłosowało 37 radnych, jedna osoba się wstrzymała. Nowy przewodniczący, dziękując za wybór, powiedział, że nie spodziewał się tak dużego zaufania i poparcia. - Liczę na owocną współpracę, zawsze konstruktywną i merytoryczną debatę w sejmiku na rzecz mieszkańców województwa małopolskiego - zaznaczył.

Wybór był zgodny z piątkową rekomendacją Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z tymi ustaleniami marszałkiem Małopolski ma zostać w poniedziałek Witold Kozłowski, wicemarszałkami: Łukasz Smółka i Tomasz Urynowicz, a członkami zarządu: Anna Pieczarka i Marta Malec-Lech.

Rafał Bochenek, były rzecznik rządu

Rafał Bochenek został rzecznikiem rządu Beaty Szydło w styczniu 2016 roku. Pełnił tę funkcję do grudnia 2017 roku. 

Bochenek pracuje obecnie w Ministerstwie Środowiska jako pełnomocnik ds. organizacji konferencji COP24, czyli sesji dotyczącej zmian klimatu, która odbędzie się w dniach 3-14 grudnia 2018 r. w Katowicach. W wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego sejmiku - zdobył ponad 38 tys. głosów.

Rafał Bochenek to były prezenter pogody w Telewizji Kraków. Pracował tam niemal dwa lata. Cały czas udzielał się w też w PiS. Był też radnym miejskim, a potem powiatowym PiS w Wieliczce (mandat złożył w 2016 roku, po tym jak nagłośniono, że rzadko bywa na sesjach), był też konferansjerem podczas partyjnych imprez.

TOK FM PREMIUM