Czarnecki zeznawał ponad 11 godzin. "Materia sprawy jest rozległa. Będą dalsze przesłuchania"

Leszek Czarnecki, szef Getin Noble Banku zeznawał dziś w sprawie afery KNF. Przesłuchanie trwało ponad 11 godzin.

- Materia sprawy jest rozległa. Będą dalsze przesłuchania - poinformowała prokuratura na krótkim briefingu z dziennikarzami. To koniec dzisiejszego przesłuchania Leszka Czarneckiego. Trwało ponad 11 godzin. 

- Na nośnikach, według świadka, są najważniejsze informacje, które mogą przyczynić się do rozwikłania tej sprawy - poinformował w poniedziałek wieczorem prok. Tomasz Tadla, naczelnik śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej.

Tadla ocenił też, że jest za wcześnie, aby powiedzieć ile czasu trwają nagrania i jaki tam materiał dowodowy. - Mówimy teraz wstępnie o tym, że te nagrania są zabezpieczone - dodał.

Czarnecki pojawił się w prokuraturze przed godz. 11, towarzyszył mu jego pełnomocnik mec. Roman Giertych, który w sobotę zapowiedział, że w poniedziałek dostarczy śledczym kolejne nagranie - rozmowy Czarneckiego z Chrzanowskim i innymi przedstawicielami KNF, zarejestrowanej w lipcu br.

Wchodząc do gmachu prokuratury Czarnecki oświadczył, że sprawa KNF to ogromna afera korupcyjna, która "nie ma żadnego koloru politycznego". - Nie chcę wchodzić w politykę, mam tylko nadzieję, że prokurator dogłębnie sprawę wyjaśni i znajdzie wszystkie osoby związane z tą sprawą - dodał właściciel Getin Noble Banku. Nie chciał odnosić się do komentarzy politycznych na ten temat. - Dla mnie to jest afera przede wszystkim korupcyjna - oświadczył.

Afera KNF

Przypomnijmy: afera KNF ma związek z ofertą, jaką złożył właścicielowi Getin Noble Bank, Leszkowi Czarneckiemu, były już szef Komisji Nadzoru Finansowego, Marek Chrzanowski.

Chodzi o zatrudnienie wskazanego przez niego prawnika z pensją związaną z wartością banku, w zamian za pomoc w uniknięciu przejęcia banku za złotówkę przez podmiot państwowy. Sprawą zajęła się prokuratura, a sam Chrzanowski podał się do dymisji.

Jerzy Wenderlich o propozycji szefa KNF dla Czarneckiego: To niedopuszczalne

TOK FM PREMIUM