Opozycja chce odwołania rządu Mateusza Morawieckiego. To pokłosie afery KNF

Odwołania rządu chcą posłowie PO i Nowoczesnej. Nim złożą wniosek chcą, by premier Morawiecki w Sejmie udzielił wyjaśnień w sprawie afery KNF.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50 proc. taniej.  Sprawdź szczegóły >>>

Wniosek o odwołanie rządu ma trafić do Sejmu jutro. Przygotują go posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Jak informuje reporter TOK FM Roch Kowalski, najważniejszą częścią wniosku mają być kwestie dotyczące afery dotyczącej Komisji Nadzoru Finansowego.

O odwoływaniu rządu, politycy Koalicji Obywatelskiej, mówili już w czasie kampanii przed wyborami samorządowymi. Wtedy chcieli skupić się na nieprawdziwych informacjach przekazywanych przez premiera. Mateusz Morawiecki mówił, między innymi, że za rządów PO i PSL nie budowano dróg i mostów, a władze Krakowa nie podejmowały działań na rzecz walki ze smogiem.

Nim do Sejmu trafi wniosek o odwołanie całego rządu, posłowie opozycji chcą, by Mateusz Morawiecki w Sejmie odpowiadał na pytania dotyczące afery KNF.

Wniosek o wotum nieufności dla rządu powinien być głosowany w ciągu siedmiu dni od złożenia.

TOK FM PREMIUM