Trzaskowski przedstawił wiceprezydentów Warszawy. "Mądra kontynuacja, ale również zmiana"

Znamy już nowych wiceprezydentów Warszawy. - Mądra kontynuacja, ale również zmiana - tak swoich najbliższych współpracowników przedstawił Rafał Trzaskowski, włodarz stolicy.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy!  Sprawdź szczegóły >>>

Wśród czterech wiceprezydentów dwóch pełniło ten urząd w poprzedniej kadencji. Są to Renata Kaznowska i Michał Olszewski. W roli wiceprezydenta nie zabraknie jednak i debiutantów - Pawła Rabieja z Nowoczesnej i byłego burmistrza Mokotowa Roberta Soszyńskiego.

- To zespół z doświadczeniem, ale i nową energią - podkreśla Rafał Trzaskowski. - Chodziło mi o to, aby wyjść poza utarte schematy. Zaprosić aktywistki i aktywistów miejskich do współpracy, po to, żeby nasz zespół był jak najbardziej różnorodny - dodał podczas dzisiejszego wystąpienia.

W ratuszu pojawią się też dwie nowe koordynatorki odpowiedzialne m.in. za zieleń miejską i kulturę. Funkcje te Rafał Trzaskowski powierzył współtwórczyni swojego programu wyborczego - Aldonie Machnowskiej i byłej kandydatce na prezydent Warszawy - Justynie Glusman.

- Staje ze mną bardzo zróżnicowany zespół, który jest przygotowany do trudnych wyzwań. Zarówno wyzwań, które stają przed nami w najbliższych dniach, tygodniach i miesiącach, ale patrząc długoterminowo, przygotowany do realizacji obietnic programowych - mówił Rafał Trzaskowski. 

W poniedziałek Rafał Trzaskowski przedstawi dziesięć priorytetów dla Warszawy. Mają to być konkretne obietnice z programu wyborczego, które nowy prezydent stolicy chce wprowadzić w życie w pierwszej kolejności.

Warszawa ma nowego prezydenta. Rafał Trzaskowski złożył dziś ślubowanie

DOSTĘP PREMIUM