Zbiórka z okazji stulecia praw wyborczych kobiet. Chodzi o pomoc potrzebującym

Warszawski Strajk Kobiet rozpoczyna dziś internetową zbiórkę na stulecie praw wyborczych kobiet. Cały dochód zostanie przekazany na rzecz kobiet i dzieci, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

O 13:00 przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu w stolicy zainaugurowana zostanie aukcja internetowa, na której wylicytować będzie można fanty podarowane przez kobiety kultury, sportowczynie i działaczki społeczne.

- Zebraliśmy na razie ok 100 fantów. Od różnych osób - znanych i lubianych, ale także od naszych przyjaciół i znajomych z różnych organizacji, które z nami współdziałają. To m.in. Obywatele RP, Straż Obywatelska, na pewno będą jakieś fanty od Ogólnopolskiego Strajku Kobiet - tłumaczyła w TOK FM Agnieszka Czerederecka z Warszawskiego Strajku Kobiet.

Cały dochód zostanie przekazany na rzecz kobiet i dzieci, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

- Zbieramy pod hasłem “Świętujemy i pomagamy”. To dla nas bardzo ważne, żeby jeszcze przed świętami pomóc kobietom, które tej pomocy potrzebują - tłumaczyła Czerederecka.  

Ze szczegółami akcji można się zapoznać na facebookowym profilu Warszawskiego Strajku Kobiet. Radio TOK FM objęło patronat nad akcją.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM