Patryk Jaki krytykuje powierzenie stanowiska w ratuszu Justynie Glusman. "Korupcja polityczna"

Były kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki skrytykował decyzję nowego prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego o powierzeniu funkcji koordynatorki ds. zieleni miejskiej i kultury Justynie Glusman.

W ratuszu pojawią się też dwie nowe koordynatorki odpowiedzialne m.in. za zieleń miejską i kulturę. Funkcje te Rafał Trzaskowski powierzył współtwórczyni swojego programu wyborczego - Aldonie Machnowskiej i byłej kandydatce na prezydent Warszawy - Justynie Glusman, którą popierał ruch miejski Miasto Jest Nasze.

Glusman zapowiedziała, że ma w planach m.in. zwiększenie nasadzeń drzew, zmianę procedur wewnętrznych, stworzenie mapy drzew i planu rozwoju terenów.

Stanowisko dla Glusman skrytykował na Twitterze wiceminister Patryk Jaki, który był najpoważniejszym konkurentem Trzaskowskiego, ale przegrał w pierwszej turze. "Jakby to napisała PO - 'korupcja polityczna'. Za bicie we mnie w kampanii z pozycji 'niezależnych ruchów' - dostali stołeczek. To tyle jeśli chodzi o tzw. ruchy miejskie. Wstyd i kompromitacja" - napisał wiceminister sprawiedliwości.

Na jego wpisy zareagowało Miasto Jest Nasze, publikując prześmiewczego mema. Wcześniej organizacja skomentowała nowe stanowisko dla Glusman jako “realną szansę na wprowadzanie zmian w Warszawie”.

- Staje ze mną bardzo zróżnicowany zespół, który jest przygotowany do trudnych wyzwań. Zarówno wyzwań, które stają przed nami w najbliższych dniach, tygodniach i miesiącach, ale patrząc długoterminowo, przygotowany do realizacji obietnic programowych - mówił Rafał Trzaskowski przedstawiając swoich współpracowników.

W poniedziałek Trzaskowski przedstawi dziesięć priorytetów dla Warszawy. Mają to być konkretne obietnice z programu wyborczego, które nowy prezydent stolicy chce wprowadzić w życie w pierwszej kolejności.

TOK FM PREMIUM