Patryk Jaki krytykuje powierzenie stanowiska w ratuszu Justynie Glusman. "Korupcja polityczna"

Były kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki skrytykował decyzję nowego prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego o powierzeniu funkcji koordynatorki ds. zieleni miejskiej i kultury Justynie Glusman.

W ratuszu pojawią się też dwie nowe koordynatorki odpowiedzialne m.in. za zieleń miejską i kulturę. Funkcje te Rafał Trzaskowski powierzył współtwórczyni swojego programu wyborczego - Aldonie Machnowskiej i byłej kandydatce na prezydent Warszawy - Justynie Glusman, którą popierał ruch miejski Miasto Jest Nasze.

Glusman zapowiedziała, że ma w planach m.in. zwiększenie nasadzeń drzew, zmianę procedur wewnętrznych, stworzenie mapy drzew i planu rozwoju terenów.

Stanowisko dla Glusman skrytykował na Twitterze wiceminister Patryk Jaki, który był najpoważniejszym konkurentem Trzaskowskiego, ale przegrał w pierwszej turze. "Jakby to napisała PO - 'korupcja polityczna'. Za bicie we mnie w kampanii z pozycji 'niezależnych ruchów' - dostali stołeczek. To tyle jeśli chodzi o tzw. ruchy miejskie. Wstyd i kompromitacja" - napisał wiceminister sprawiedliwości.

Na jego wpisy zareagowało Miasto Jest Nasze, publikując prześmiewczego mema. Wcześniej organizacja skomentowała nowe stanowisko dla Glusman jako “realną szansę na wprowadzanie zmian w Warszawie”.

- Staje ze mną bardzo zróżnicowany zespół, który jest przygotowany do trudnych wyzwań. Zarówno wyzwań, które stają przed nami w najbliższych dniach, tygodniach i miesiącach, ale patrząc długoterminowo, przygotowany do realizacji obietnic programowych - mówił Rafał Trzaskowski przedstawiając swoich współpracowników.

W poniedziałek Trzaskowski przedstawi dziesięć priorytetów dla Warszawy. Mają to być konkretne obietnice z programu wyborczego, które nowy prezydent stolicy chce wprowadzić w życie w pierwszej kolejności.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
Patryk Jaki krytykuje powierzenie stanowiska w ratuszu Justynie Glusman. "Korupcja polityczna"
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 9 razy 5

  Wstyd i kompromitacja, pan Jaki powiada.... A może podobnych przykładów poszuka w partii sobie bliskiej? Któż rozdzielał i rozdziela stanowiska i według jakiego klucza? Czy pan Jaki oczekiwał, że Trzaskowski sięgnie po "fachowców" z jedynie prawej i sprawiedliwej partii, a na konsultacje będzie się czołgał do stóp prezesa?

 • gruppe

  Oceniono 6 razy 4

  Warszawiacy pokazali, gdzie mają opinie tego pana - nie dotarło..?

 • niezalany

  Oceniono 1 raz 1

  to jest korupcje polityczna?!
  to jak nazwać obajtka w orlenie i setki innych pisowców w wszystkich spółkach skarbu...

 • realistas

  Oceniono 1 raz 1

  Przegrał w pierwszej rundzie, a chce rządzić.

 • corey999

  Oceniono 1 raz 1

  I tak bez pytania nadprezesa? Oczywisty skandal.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Sezon na korupcje polityczna, coz to w pewien sposob istota polityki, jesli ktos chce mi wmowic iz 'partia chlopska' wspolpracuje od lat z partia neoliberalna z powodow ideologicznych to ma metne pojecie o istocie polityki

 • piki1

  0

  He, he, "korupcja polityczna". Panie Jaki, pan sobie przypomni choćby wizytę Lipińskiego u Begerowej w pokoju hotelu sejmowego, albo wasze ostatnie "zakupy" po wyborach samorządowych na Dolnym i Górnym Śląsku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX