Krzysztof Gawkowski: Ruch Biedronia na listach z Koalicją Obywatelską? Wykluczone

- Ruch Biedronia ma być alternatywą i dla PiS, i dla PO - powiedział Krzysztof Gawkowski, współpracownik Roberta Biedronia, który był gościem Dominiki Wielowieyskiej w TOK FM.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy! Sprawdź szczegóły >>>

Dziennikarka zapytała o przejście polityka z SLD do Ruchu Biedronia w kontekście rozmów SLD z Partią Razem o wspólnych listach. Krzysztof Gawkowski odpowiedział, że kibicuje wspólnym listom tych partii, ale ugrupowanie Roberta Biedronia ma inne cele.

- W Ruchu Biedronia gramy o inną stawkę. Chcemy zbudować partię polityczną, która nie tylko będzie chciała przekroczyć próg wyborczy, ale powalczy o to, by być alternatywą i dla Prawa i Sprawiedliwości, i dla Platformy Obywatelskiej. W Polsce przez ostatnie kilka lat naprawdę toczy się wyostrzona wojna polsko-polska - powiedział Gawkowski. Dodał, że pula głosów, które wyborcy oddają na SLD i Partię Razem, zmniejsza się, więc ludzie potrzebują innej oferty. - Ruch Biedronia nie jest na chwilę - podkreślił Gawkowski.

Polityk zaprosił wszystkich na kongres partii Biedronia 3 lutego na Torwarze w Warszawie. Zapowiedział, że podczas niej zaprezentowana zostanie nowa wizja Polski, od spraw ekonomicznych, ekologicznych po wolności obywatelskie.

- Mamy niedosyt rozmowy o rozdziale państwa od Kościoła - podkreślił Krzysztof Gawkowski. Dominika Wielowieyska wyraziła opinię, że mówienie o świeckości to za mało. Gawkowski odparł, że Robert Biedroń jeździ po Polsce, poruszając różne tematy, w tym europejską płacę minimalną.

Polityk podkreślił, że Ruch Biedronia z pewnością nie pójdzie do wyborów do PE z Koalicją Obywatelską, ale "to nie oznacza, że będziemy szukali odrębności po wyborach". - To ważne, by oczyścić Polskę z tego, co zrobił PiS - podsumował Gawkowski.

Kim jest Krzysztof Gawkowski?

Krzysztof Gawkowski (ur. w 1980 r.) to polityk lewicy. Od 2000 r. działał w SLD. 6 listopada 2018 r. Gawkowski odszedł z partii, a w połowie listopada dołączył do ruchu politycznego, którego liderem jest Robert Biedroń, były prezydent Słupska.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Posłuchaj podcastu!

  • Jak Krzysztof Gawkowski ocenia atak Rosji na ukraińskie okręty?
  • Co polityk sądzi o wezwaniach działaczy SLD do dymisji Włodzimierza Czarzastego z funkcji przewodniczącego?
Czy rozważasz głosowanie na partię Roberta Biedronia w wyborach do parlamentu?

TOK FM PREMIUM