Komentarze (180)
Ukraina-Rosja. Wacław Radziwinowicz
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • justas32

  Oceniono 35 razy 7

  Przypominam tylko że Cieśnina Pilawska leży na terytorium Rosji. Jeżeli nie puszczają polskich statków - to powinni zmienić prawo. Nie robią tego - bo wystąpić powinna strona która ma w tym interes prawny czyli Polska - a więc nie oni. Tym niemniej prowokacji odradzam - może się okazać że Nato i USA wcale za nami nie staną i zostaniemy kolejną Republiką ZBIR-a ...

 • a.k.traper

  Oceniono 10 razy 6

  Elbląg nigdy nie będzie portem na miarę Gdańska czy Gdyni, nie ta zdolnoś przeladunkowa, nie ta głębokość i nie te terminale. Poza tym wystarczy "awaria" stergo tankera by to wejsci na Mierzeiji zablokować, Rosjanie zrobili coś takiego w cieśninie Kerczeńskiej.
  Rozważanie o blokadzie czegoś co nie istnieje i istnieć nie będzie luzuje gumę a majtach.

 • owca888

  Oceniono 20 razy 6

  To niby nas ma przekonać do pissssdzielskiego, przysłowiowego Misia?
  Przekop nie jest nikomu potrzebny prócz porąbańców z przerośniętym pissego w Elblągu. Mało że ZRUJNUJE ŚRODOWISKO, że trzeba będzie łożyć KROCIEna utrzymanie drożności, to prócz jachtów nic tamtędy nie będzie pływać.

  TO JEST PISSSDOLONY KAPRYS nic więcej.,

 • kolona

  Oceniono 5 razy 5

  bzdura, tylko obce bandery, muszą zgłaszać kapitanatowi w Królewcu chęć wpłynięcia do Mierzei Wiślanej. Jednak to tylko zgłoszenie i płyną dalej

 • jobrave

  Oceniono 11 razy 5

  Wacek - ty już lepiej nic nie mów :) A wy go nie zapraszajcie, bo tylu głupot na temat Rosji życiu nikt nie nagadał, a z twoich słynnych prognoz żadna się nie spełniła. Idź się chłopie napij.

 • azx67

  Oceniono 29 razy 5

  Tyle dzisiątek lat nie pływały statki do Elblaga i jakoś dało się żyć. A teraz raptem to przeszkadza? Nie dawajcie pożywki idiotom pis-dzielczym , do rozpętania konfliktu z tego powodu.

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 7 razy 3

  Ludzie, trochę pragmatyzmu. Dopóki będziemy brali od Rosji gaz, ropę i węgiel to możemy im skoczyć. Skoczyć tam, gdzie możemy Putina w dupę pocałować.
  Taka prawda niestety.
  Jak już Europa za dwadzieścia lat /takie prognozy COP24/ osiągnie CO2=0% to Ruskie zbankrutują. Nord stream 1 i nord stream 2 zjedzą śledzie. MARZENIE.

 • 3miastoorg

  Oceniono 9 razy 3

  "Po raz pierwszy Rosjanie zabronili pływać polskim jednostkom przez cieśninę w 2003 r. Upierali się, że pasażerowie udający się na kilkugodzinną wycieczkę do Kaliningradu, nawet jeśli nie schodzą na ląd, powinni mieć wizy. Polski MSZ stanął na stanowisku, że to absurd. Negocjacje z Rosjanami trwały trzy tygodnie, ale ruch został przywrócony. Sytuacja powtórzyła się w czerwcu 2004 r. Wtedy Rosjanie po raz pierwszy stwierdzili, że umowa z 1946 r. wygasła, ale - jak stwierdzili - pójdą na ustępstwa. Identyczna sytuacja miała też miejsce pod koniec ubiegłego roku (2005)."
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,3331869.html

 • kroliklesny

  Oceniono 25 razy 3

  Wacek, w pietke gonisz. Tor wodny przez Zalew Wislany jest dostosowany do przyjecia malych stateczkow, ba- zaglowek, a do portu w Elblagu nie ma ladunkow. Wiec przestan zmyslac! I nikt Polski nie blokuje- jakby potrzebowala, to juz dawno by tamtedy wozila towary. Ale, ale- jakie?!
  Obecna prowokacja ukrainska ma inny cel- wyplakanie sie na lono EU i szukanie kumpli do lobbowania za sankcjami p-ko Rosji, najlepiej zeby wstrzymac NS II. Ale to sie nie uda, Ukraina jest slabym ciulkiem a i Polska nie jest duzo mocniejsza!

 • autonomy

  Oceniono 2 razy 2

  A wystarczyło dbać o Kanał Jagielloński i Szkarpawę. Przez tyle lat nikt nie dbał o te drogi wodne i teraz dziwota, że do Elbląga statki muszą pływać przez Rosję. Nie trzeba budować cieśniny, wystarczy uruchomić pogłębiarki stojące w portowych krzakach i wziąć się ostro do roboty.

 • merkury-3

  Oceniono 6 razy 2

  Tot wodny przez zalew wislany jest dla kajakow i zaglowek . Miraze ze elblag to bedzie jakis port handlowy to kafka . Co najwyzej moze przyjmowac jachty latem z wesola ferajna i panienkami ale to chyba Rosjanom zwisa

 • kolona

  Oceniono 4 razy 2

  Ukraina to kraj, w którym kolejni politycy, po okresie sprawowania rządów stają się milionerami

 • pumpernik

  Oceniono 10 razy 2

  Gdziekolwiek Rosja uniemożliwia Wackowi żeglugę po morzu żywym lub martwym,
  to trzeba tam wysłać Jarka ze słupkiem i z łopatką.

 • jobrave

  Oceniono 12 razy 2

  Jarek, łap się łopatę, kop i nie zważaj na kolano i poproś Hamerykanów, żeby ci przysłali do ochrony ze dwa lotniskowce, tyleż pancerników i z pięć łodzi podwodnych oraz dwa pułki Navy Seals

 • c.t.k

  Oceniono 12 razy 2

  Nie możemy się,jak widać,doczekać konfliktu z Rosją.
  Most łączący Krym z Rosją,ma znaczenie strategiczne,a podpory mostowe wrażliwe na dywersję,dlatego statki są przeszukiwane,a okręty wojenne muszą wcześniej zgłaszać termin rejsu.W tym przypadku tego nie zrobiono-stąd nerwowa reakcja Rosjan.

 • dante_waw

  Oceniono 16 razy 2

  Waclaw Radziwinowicz wlasnie stanal obok prezesa na plazy przy bialo-czerwonym slupku.... pieklo zamarzlo :)))

 • czerski.fake

  Oceniono 16 razy 2

  to radziwinowiczow jeszcze żyje ?

 • takorzeczezara

  Oceniono 22 razy 2

  Wacek wie. Słuchajcie Wacka.
  To kiedy na wojnę z Rosją, panie Wacek ?

 • sovereign

  Oceniono 1 raz 1

  Faktem jest że nie wiadomo po co Ruscy sprezentowali nam ten Elbląg skoro robią trudności z tą cieśniną. Mają chyba pięrdolca na punkcie tajności Bałtijska. Ale z pozostałych 500 km podarowanego nam przez Stalina Wybrzeża możemy korzystać bez problemów.

 • baby1

  Oceniono 3 razy 1

  Czy GW musi z tak głupim tekstem wyskakiwać? Toż to woda na młyn PiS-u.

 • hubba-hubba

  Oceniono 1 raz 1

  Pomiędzy Cieśniną Pilawską a "portem" w Elblągu jest niestety ponad 50 km Zalewu Wiślanego o minimalnej głębokości ok. 1,5 metra. To już lepiej płynąć Szkarpawą...

 • Paweł Mi

  Oceniono 7 razy 1

  Ale tu znowu wali przepoconymi onucami... Aaa, to obywatele impierii się produkują :D

 • yupikayey

  Oceniono 5 razy 1

  Tych najodważniejszych, tych co są najgłośniejsi, tych co maja najwięcej do powiedzenia, zapraszam do Swinoujścia na podejściowy tor wodny, kanał i zalew. Ruskich statków skolko godno do zablokowania. Nie ma co gadać, nie ma co wymądrzać się na internecie - jest pole do działania, blokujcie ich.

 • sourirer

  Oceniono 19 razy 1

  Wacek, karabin w dłoń ! I na ruskiego. A za tobą Tusk i cała Wybiórcza !

 • kocurxtr

  Oceniono 2 razy 0

  o kacapach w zasadzie można powiedziec dwie pewne rzeczy: kłamią i kradną ...

 • ukos

  Oceniono 10 razy 0

  Kacapom należałoby zamknąć Bosfor i cieśniny duńskie. Może wtedy by się opamiętali.

 • yeronimo

  Oceniono 6 razy 0

  Polska powinna zająć resztę mierzei Wiślanej co da możliwość kontrolowania Ciesniny Pilwaskiej i nie trzeba będzie przekopywać mierzei... wystarczy przesuwać granicę co kilka dni dalej i zalatwic Rosjan ich wlasna metodą!

 • ireksz

  Oceniono 6 razy 0

  wystarczy

 • villk

  Oceniono 1 raz -1

  Radziwinowicz ma bardzo dużo racji .
  ".. rosyjski gaz i kanały jego dystrybucji to BROŃ , rosyjska broń w konflikcie Rosji z jednością Unii Europejskiej i w wojnie Rosyjsko Ukraińskiej . Tak , bo może nie pamiętamy w gorące przedświątecznych zakupów, że w Donbasie trwa wojna ......
  Morze Azowskie,…przesmyk w Kerczu to klasyka eskalacji konfliktu w wydaniu rosyjskim ,..najpierw palec ,..potem ręką .....
  Tak więc zdajmy sobie sporawe z tego, że Rosyjska wojna z Ukrainą toczy się nie tyle na Morzu Azowskim co na Morzu Bałtyckim iże najpierw „palec” potem Polska.  Przesadzam ? A czym różni się Mariupol od Elbląga? To port i to port i jeden i drugi ma miedzy narodowe gwarancje dostępu i jeden i drugi jest blokowany przez rosyjską marynarkę wojenną…..."

  za
  h ttps://villk308488492.wordpress.com/2018/12/02/ukrainska-wojna-na-baltyku/

 • mrpens

  Oceniono 1 raz -1

  Czyli Kaczor ma rację, ajwaj

 • Walther Golz

  Oceniono 3 razy -1

  Radziwinowicz, agorowy ekspert, przemówił, aż dziw bierze, że dopiero teraz, poziom mielizny utrzymany. :)
  Agorowi eksperci pewnie nie wiedzą co to AIS, czemu nie raz dawali dowód, opowiadając farmazony o migrantach płynących z Libii do Włoch, którzy są jakoby nie do zatrzymania. Salvini pokazał, że jednak są. :)
  Tymczasem dzięki AIS można dziś na bieżąco monitorować, kto gdzie pływa. Także przez Cieś. Kerczeńską:
  www.marinetraffic.com/en/ais/home/centerx:35.0/centery:42.7/zoom:5
  A UE stara się o poprawne stosunki (żeglugowe) z Rosją ze wzg. na północny szlak żeglugowy, czyli najkrótszą drogę morską z dalekowschodniej Azji do Europy, utrzymywaną przez Rosję na jej wodach.
  PS.
  Wacek na prezydenta Elbląga! Z pomocą Agory i miejskich aktywistów się uda! Cały Elbląg na rowery wodne!

 • kris0104

  Oceniono 9 razy -1

  dokrecac kacapom tak mocno srube gospodarcza,ze sami pozbeda sie Putlera i zaczna byc normalnym krajem

 • sovereign

  Oceniono 7 razy -1

  Radziwinowicz ty kłamco, co ty piedrolisz?

 • s-w-z

  Oceniono 19 razy -1

  Pan red. Radziwinowicz jest dla mnie bardzo niewiarygodny, w każdym komentarzu jest tendencyjny, wyraźnie niechętny władzom Rosji. Nawet nie sili się na pozory obiektywizmu.

 • meszuge50

  Oceniono 7 razy -1

  zdaje się że mamy podpisaną umowe z roku 2008......taką mamy dyplomacje...rosja rozgrywała już wtedy nas jak dziecko:)i mamy to co mamy

 • cehaem

  Oceniono 25 razy -1

  Wacek, kto chcialby korzystac z Ciesniny Pilawskiej I komu Rosjanie odmowili? Dawaj, smialo, posmiejemy sie.

  Tak sie wlasnie robi fake news, moi drodzy...

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 29 razy -1

  Radziwinowicz?
  Przecież to rusofob.
  A teraz ma dodatkową motywację, bo za "obiektywizm" wyrzucono go z kraju, który go gościł.

 • runnin.biz

  Oceniono 2 razy -2

  Wacku, dlaczego nie publikujesz juz w Wyborczej? :-( To byly niezwykle uczciwe artykuly.

 • indan

  Oceniono 2 razy -2

  Rosjanie, paszoł won z Królewca.

 • jkal

  Oceniono 2 razy -2

  kacap to jest kacap!

 • komentator.81

  Oceniono 10 razy -2

  Ciekawe jak się teraz czuję wszelkie KODziarskie trolle , które kwestionowały przekop Mierzei Wiślanej, rzekomo ze względów "ekologicznych".

  Co ciekawe, jako argument przeciw, ekologię wysuwali też Rosjanie - największy truciciel Bałtyku.

 • 1bonscott

  Oceniono 8 razy -2

  I dlatego trzeba zrobić przekop taki z którego szydzi Gazeta Wyborcza i jej wielbiciele. Wiadomo o co chodzi ?

 • kinskyart

  Oceniono 6 razy -2

  nie Wacławie, nie mamy podobnej sytuacji jak Ukraina, nie tym razem w historii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX