TOPR zbiera pieniądze na sprzęt medyczny. Pogotowie potrzebuje ponad 250 tys. zł

Działająca przy TOPR fundacja prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup m.in. przenośnego podgrzewacza płynów infuzyjnych, koniecznego w ratowaniu np. osób zagrożonych hipotermią. Akcję można wesprzeć przez internet.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej.  Sprawdź szczegóły >>>

Potrzebny jest lekki defibrylator niezbędny do wykonania zaawansowanych procedur medycznych, nosze czy przenośny aparat do USG.

Sprzęt jest konieczny, bo zdecydowanie zwiększa szanse na przeżycie osób, które ulegają wypadkom na szlakach.

- Dzięki dostępowi do tego wysokiej klasy sprzętu udaje się uratować osoby, które jeszcze kilkanaście lat temu, nie mówiąc już o kilkudziesięciu, szanse na przeżycie miałyby niewielkie -  tłumaczy Jan Krzysztof, naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pieniądze ze zbiórki zostaną też przeznaczone na zakup przenośnego podgrzewacza płynów infuzyjnych, który w warunkach zimowych jest niezbędny. 

- To dotyczy nie tylko osób zagrożonych hipotermią, ale wszystkich ciężkich stanów, gdzie jest konieczność przetaczania płynów. A my działamy przy niskich temperaturach - podkreśla Jan Krzysztof. 

Urządzenia, które TOPR planuje kupić kosztują 250 tysięcy złotych. Zbiórka datków odbywa się na portalu zrzutka.pl i potrwa jeszcze przez miesiąc.

Co zrobić, gdy ktoś tonie? Co to jest utonięcie wtórne? Ratownicy wyjaśniają

TOK FM PREMIUM