Będzie kontrola Jugendamtów? Dzisiaj głosowanie w Parlamencie Europejskim

Chodzi o Jugendamty, czyli niemieckie urzędy zajmujące się dziećmi i młodzieżą. Do komisji petycji PE wpłynęły wcześniej skargi na dyskryminowanie przez nie rodziców pochodzenia innego niż niemieckie.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej.  Sprawdź szczegóły >>>

Parlament Europejski zagłosuje dzisiaj  w sprawie rezolucji dotyczącej Jugendamtów -niemieckich urzędów zajmujących się pomocą socjalną dzieciom i młodzieży. 

Eurodeputowani debatowali na temat ich funkcjonowania w połowie listopada, ponieważ do komisji petycji PE dotarło wiele skarg w sprawie dyskryminowania przez Jugendamty rodziców niebędących obywatelami niemieckimi.

W projekcie rezolucji, która dzisiaj będzie głosowana w PE, europosłowie wzywają do przeprowadzenia dokładnych kontroli procedur i praktyk stosowanych w niemieckim systemie prawa rodzinnego.

O działaniach Jugendamtów krytycznie wypowiadali się m.in. przedstawiciele PiS. Urszula Krupa stwierdziła, że urząd, który miał dbać o dobro dzieci w rzeczywistości działa często przeciwko nim, odbierając je rodzicom, a szczególnie obcokrajowcom z krajów Europy Środkowo-Wschodniej z często "Błahego lub wyimaginowanego powodu". 

Z kolei Julia Pitera oceniła, że temat Jugendamtów regularnie powraca, stając się narzędziem w walce politycznej, zasiewa niepokój i podważa zaufanie w ramach wspólnoty. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (4)
Głosowanie PE w sprawie Jugendamtów
Zaloguj się
  • krytek-7

    Oceniono 1 raz 1

    Jak sie asocjalom i menelom zyjacych na koszt niemieckiego podatnika nie podobaja Jugendamty i prawodawstwo niemieckie,to niech zwijaja manele i wracaja do "dobrobytu" od ktorego uciekli.
    Niemcy wciaz odczuwaja traume po 2 wojnie swiatowej,dlatego sa do przesady liberalni.
    Trump nie ma takich skrupulow i obsadzil granice z Meksykiem uzbojonym wojskiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX