Partia ojca Rydzyka? Jest wniosek o rejestrację "Ruchu Prawdziwa Europa"

Do sądu w Warszawie wpłynął wniosek o rejestrację nowej partii politycznej "Ruch Prawdziwa Europ, za którą ma stać ojciec Tadeusz Rydzyk - podaje Wirtualna Polska.

Jak informuje Wirtualna Polska, dokumenty o rejestracji partii wpłynęły do Sądu Okręgowego w Warszawie we wtorek ubiegłego tygodnia, a pełnomocnikiem partii, za którą ma stać Tadeusz Rydzyk, będzie europoseł Mirosław Piotrowski, o którym mówi się, że jest blisko Tadeusza Rydzyka. Ugrupowanie ma nosić nazwę "Ruch Prawdziwa Europa”. Jej program ma mówić wzmocnieniu chrześcijańskiego myślenie w Europie.

Byłaby to realizacja założeń inicjatywy "Europa Christi”. Powstała w marcu 2017 roku z inspiracji ks. inf. Ireneusza Skubisia, honorowego redaktora naczelnego Tygodnika Katolickiego "Niedziela”.

Partia ojca Tadeusza Rydzyka?

Wirtualna Polska, powołując się na swojego informatora, podaje, że ugrupowanie chce startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród polityków, którzy mieliby do niego dołączyć, wymienia m.in. byłego posła PiS Andrzeja Jaworskiego, byłego ministra środowiska Jana Szyszkę i posłanka Anna Sobecka.

O tym, że Tadeusz Rydzyk miałby zająć się tworzeniem ugrupowania politycznego spekuluje się, od czasu wyborów samorządowych, podczas których redemptorysta nie udzielił poparcia kandydatom PiS.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM