Komu zaszkodzi partia Rydzyka? "Kaczyński może to spacyfikować albo się dogadać"

Tadeusz Rydzyk tworzy partię. - To szkodzi przede wszystkim Macierewiczowi i Ziobrze, którzy flirtowali ze środowiskiem Radia Maryja - ocenił Zbigniew Parafianowicz z "DGP".

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>> 

We wtorek wp.pl informowała, Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął wniosek o rejestrację partii politycznej o. Tadeusza Rydzyka. Pełnomocnikiem ugrupowania o nazwie „Ruch Prawdziwa Europa” miałby zostać związany z redemptorystą europoseł Mirosław Piotrowski.

Antonii Macierewicz stwierdził, komentując te doniesienia w Radiu Maryja, że on nic o tym nie wie i możemy mieć do czynienia z "fake newsem".

Po co Rydzykowi partia?

Dlaczego ojciec Rydzyk zdecydował się na takim ruch? - Chce rozsadzić obóz Zjednoczonej Prawicy czy może tylko postraszyć PiS? - pytał Kraśko.

- Inicjatywa wzbudzi niepokój w obozie rządzącym – komentowała Agata Szczęśniak z portal oko.press.

Jak dodała, "o. Rydzyk jest mocno zdenerwowany, na przykład zamrożoną sprawą aborcji". - Może dlatego postanowił ruszyć do kontrataku, chociaż ostatecznie nie przyniosłoby mu to pożytku. Tadeusz Rydzyk ma ogromne zyski z obecnym rządów. Utworzenie takiej partii zmniejszyłoby jego wpływ na władzę – oceniła Szczęśniak.

Michał Szułdrzyński zwracał uwagę, że w ostatnim czasie media redemptorysty były krytyczne wobec władzy. - Pamiętajmy, że nie wiemy, na ile to działanie z partią jest autoryzowane przez Tadeusza Rydzyka, a na ile stoi za tym europoseł Piotrowski, który od dłuższego czasu jest na bakier z Prawem i Sprawiedliwością – podkreślał dziennikarz "Rzeczpospolitej".

Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej" zastanawiał się, komu może zaszkodzić inicjatywa ojca Tadeusza Rydzyka. - Myślę, że Jarosław Kaczyński ma na tyle siły i potencjału, że może to spacyfikować albo się dogadać. To szkodzi przede wszystkim Macierewiczowi i Ziobrze, którzy flirtowali ze środowiskiem Radia Maryja. Nadal jest pytanie, komu w dłuższej perspektywie bardziej to zaszkodzi – oceniał Parafianowicz.

O tym, że Tadeusz Rydzyk miałby zająć się tworzeniem ugrupowania politycznego, spekuluje się, od czasu wyborów samorządowych, podczas których redemptorysta nie udzielił poparcia kandydatom PiS.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

TOK FM PREMIUM