Zgrzyty na COP 24: plastik, mięsne dania, gadżety z węgla. "Polska nie zachowała etykiety"

Polska nie zachowała etykiety podczas organizacji szczytu klimatycznego w Katowicach - mówił w TOK FM Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl.

Wojciech Jakóbik mówił w TOK FM, że świat głośno komentuje niektóre niedopatrzenia ze strony organizatorów:

- Mamy plastikowe opakowania z jedzeniem, mamy węglowe gadżety. To jest niezręczność wynikająca być może z jakichś braków organizacyjnych. Nie zadbaliśmy o dobrą atmosferę. Ona by była, gdybyśmy unikali pewnych drażliwych elementów, takich jak właśnie podawanie ludziom bryłek węgla przy wejściu na szczyt klimatyczny - krytykował.

Zdaniem dziennikarza, nie są to jednak celowe prowokacje, ale wpadki.

Wizerunku Polski nie poprawiło też wystąpienie prezydenta. Andrzej Duda wywołał kontrowersje wśród ekologów przekonując, że “użytkowanie węgla nie stoi w sprzeczności z ochroną klimatu”. Mówił też, że emisje dwutlenku węgla w Polsce spadają, a zamiast bardzo je ograniczyć, Polska woli stawiać na pochłanianie CO2 przez lasy.

Szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach - COP24 - potrwa do 14 grudnia. Podczas wydarzenia mają zostać ustalone zasady ochrony klimatu, tak aby zahamować proces globalnego ocieplenia.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Zgrzyty na COP 24: plastik, mięsne dania, gadżety z węgla. "Polska nie zachowała etykiety"
Zaloguj się
 • tomaselli

  Oceniono 5 razy 1

  Czego nie zachowala? Etykiety ? A co ma piernik do wiatraka ? Przyjechala horda balwanow na 2 tygodnie , zabawic sie i gadac o niczym , a przy okazji przezrec 600 milionow dolarow, wiec z pewnoscia wyjada bardzo zadowoleni , a jezeli dostana obstrukcji badz sra..ki to juz nie nasza sprawa ! Polecam genialny artykul , zmarlego niedawno profesora Jaworowskiego pt. "Nie mamy wplywu na klimat. Globalne ocieplenie to sprawa polityczna"

 • marudna.maruda

  Oceniono 6 razy 0

  Etykieta? Dyplomacja? Przemyślane wystąpienia? To nie ten poziom. U nas ma być przaśnie, prosto z mostu, bo tylko tak najlepsza ze zmian potrafi. Bardziej szczegółowo była przygotowywana każda miesięcznica niż wydarzenia, które obserwuje świat. Ot, polskie (prezesie) priorytety.

 • W Rydz

  Oceniono 1 raz -1

  Maliniak dał przykład .Co za łoś.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 7 razy -1

  Powinni ich zywic trawa i wodorostami jak eko to eko, troche by poburczeli, ale zapamietali te traume na cale zycie.

 • W Rydz

  Oceniono 2 razy -2

  Maliniak dał przykład .Co za łoś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX