Gang? Państwo mafijne? Hańba? Komentatorzy o zatrzymaniu Wojciecha Kwaśniaka

- To jest gang. Panowie z PiS-u, bardzo proszę o pozew - mówił w Poranku Radia TOK FM Tomasz Lis. Dziennikarz komentował w taki sposób aferę KNF oraz zatrzymanie byłego wiceszefa komisji Wojciecha Kwaśniaka

Wojciech Kwaśniak, razem z byłym szefem Komisji Nadzoru Finansowego Andrzejem Jakubiakiem i pięcioma innymi byłymi urzędnikami komisji, został wczoraj (6 grudnia) zatrzymany przez CBA. Kwaśniak i Jakubiak usłyszeli wieczorem zarzut niedopełnienia obowiązków nadzoru nad SKOK Wołomin. Wiceszef KNF, cudem uszedł z życiem, po pobiciu zleconym przez członków władz Kasy. 

O sprawie dyskutowali w Poranku Radia TOK FM dziennikarze. 

"To jest grupa ludzi wybitnie zdemoralizowanych"

Jacek Żakowski zaznaczył, że miał "wrażenie hańby spadającej na aparat państwa". 

- Straszliwej hańby. Mnie to przypomina praktyki, o które państwo PiS zostało przez kogoś posądzone i on musiał odpowiadać za to przed sądem, a użył określenia państwo mafijne. Ale on miał rację, tak działa państwo mafijne, tak działa mafia. To jest wyjątkowo obrzydliwe - stwierdził Tomasz Wołek. 

Z kolei prof. Wiesław Władyka podkreślił, że go "po prostu zatkało", kiedy się o tym dowiedział. - To jest hańbiące i bardzo groźne. Dlatego, że to jest mega siła państwa, które używa wszystkich instrumentów i wszystkich możliwych zapisów - mówił przypominając, że przecież byli urzędnicy KNF zostali zatrzymani pod właśnie takim urzędniczym zapisem. 

- Dla mnie to jest historia pod tytułem Al Capone wyposażył się w instrumenty państwa i wsadził do więzienia Eliota Nessa za to, że ścigał Ala Capone. Tak, to jest państwo mafijne, to jest gang i to jest grupa ludzi wybitnie zdemoralizowanych - mówił Tomasz Lis po czym wymienił zdarzenia, które miały miejsce przy aferze KNF. - To jest gang. Panowie z PiS-u, bardzo proszę o pozew - podsumował. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj całej audycji! 
Nie masz dostępu? Kup go TUTAJ >>>

TOK FM PREMIUM