Ewakuacja 25 tys. mieszkańców i szpitala. Dzisiaj nie odbędzie się żaden zabieg

Nawet 25 tys. mieszkańców podszczecińskich Polic trzeba będzie ewakuować z powodu znalezionego w mieście niewybuchu z czasów II wojny światowej. Bomba waży 200 kilogramów.

Ewakuować powinni się wszyscy mieszkający w promieniu do 1,5 km od znaleziska, a to oznacza, że domy na kilka godzin  powinno opuścić nawet 25 tysięcy mieszkańców Polic.

Starosta policki - Andrzej Bednarek - przekonuje, że ewakuacja jest zalecana, ale nikt nikogo na siłę z domu nie będzie wyganiać.

Prace saperskie, podczas których niewybuch zostanie podniesiony i przeniesiony na środek transporty zaplanowano na najbliższą niedzielę. Potrwają od 9 do 11:30.

W mieście wyznaczono miejsca, w których bezpiecznie można przeczekać ten czas.

Ewakuacja szpitala

Ewakuowany ma być także policji szpital. Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter TOK FM Sebastian Wierciak, planowe operacje zostały już wczoraj wstrzymane. Zabiegi nie odbędą się również dzisiaj.

Pacjenci, których - za względu na stan zdrowia - nie można wypisać do domów, ale mogą się samodzielnie poruszać, zostaną przewiezieni do sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 8.

Ciężej chorzy, w tym także osoby przebywające na oddziale intensywnej opieki medycznej, zostaną w sobotę przewiezieni do szpitali w Szczecinie.

TOK FM PREMIUM