Przez Katowice przeszedł Marsz dla Klimatu. "Przynieście budziki, mogą być w smartfonach"

W Katowicach odbył się Marsz dla Klimatu. To jedno z wydarzeń towarzyszących trwającemu szczytowi klimatycznemu COP24.
Marsz dla Klimatu rozpoczął się w południe na placu Wolności.

Wydarzenie zorganizowała fundacja Strefa Zieleni. Jej szefowa Ewa Sufin-Jacquemart informuje, że hasło marszu brzmi "Obudź się, czas ocalić nasz dom!", a głównym rekwizytem protestu był budzik.

- Wzywamy wszystkich, by przynieśli coś głośnego: budziki, to mogą być budziki w smartfonach, patelnie z łyżką, piszczałki, wszelkiego typu bębenki, a w ostateczności nasze własne głosy - powiedziała Ewa Sufin-Jacquemart.

W marszu wzięło udział kilka tysięcy osób. Ze względów bezpieczeństwa w trakcie organizacji tak dużego zgromadzenia niektóre ulice były wyłączone z ruchu.

Jak polskie władze dbają o klimat? "Działania, które będą miały destrukcyjny wpływ"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Katowice. Marsz dla Klimatu podczas COP24. Protestują przeciwko zmianie klimatu
Zaloguj się
  • tomaselli

    Oceniono 4 razy 2

    We Francji protest zoltych kamizelek , mlodziez stawiana jestprzez policje pod murem jak robili to Niemcy mordujac Polakow w czasie II wojny swiatowej , a wy tutaj zajmujecie sie budzikami i patelniami z lyzkami ?

  • plautilla

    Oceniono 3 razy 1

    30 tys.darmozjadów COP24 przez miesiąc będą żreć i pierdzieć na koszt polskiej biedy powiększając nam ilości zanieczyszczeń klimatu dwutlenkiem. Będą otwierać otwarte drzwi przez oświadczenie ONZ, że nic nie zatrzyma ocieplenia, choćby nigdy nie spalono bryłki węgla na świecie. Samooszukujące się towarzycho WON i żerujące na falszach mendia WON !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX