Sikorski: Rząd PiS stosuje "taktykę bobasa". Ci amatorzy myślą, że wystarczy tupać i krzyczeć

Radosław Sikorski w TOK FM nie zostawił suchej nitki na sposobie, w jaki ekipa PiS uprawia politykę zagraniczną. Były minister spraw zagranicznych wyjaśniał, na czym polega "taktyka bobasa".

Jak mówił Radosław Sikorski w rozmowie z Agnieszką Lichnerowicz w TOK FM, rządzący żywią się mitami, "które same zmyślili, kiedy byli w opozycji".

Sikorski jako przykład podał sprawę wraku samolotu, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. - Myśleli, że nie ma go w Polsce tylko przez brak dobrej woli. Obmyślili, że jeśli tylko dojdą do władzy, od razu wykażą tę wolę i wrak wróci. Po ponad trzech latach szczątków samolotu nadal nie ma – powiedział były szef MSZ.

"Taktyka bobasa"

Polityków PiS zajmujących się polityką zagraniczną Sikorski nazwał "amatorami". - Sądzili, że wystarczy głośno tupać, krzyczeć o polskim interesie narodowym i on sam z siebie zostanie zrealizowany. A skoro zaczęli krzyczeć, to pojawiły się pytania: o co w tym chodzi? Dlaczego Polacy nagle zwariowali? – mówił były minister spraw zagranicznych i były marszałek Sejmu.

Sikorski nazwał działania obecnej ekipy rządzącej "taktyką bobasa". - Gdy bobas w kołysce wrzeszczy, to wtedy dorośli pochylają się nad nim i temu bobasowi się wydaje, że jest taki ważny. Może dorośli dadzą mu cukierka czy smoczek i bobas uważa, że coś zyskał. Jednak jako poważny kraj naszą ambicją powinno być, aby znaleźć się wśród dorosłych – wyjaśniał polityk w rozmowie z Agnieszką Lichnerowicz.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

"Małe kłamstwo smoleńskie". Radosław Sikorski tłumaczy, dlaczego Kaczyński uważa go za zdrajcę

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (156)
Radosław Sikorski o polityce zagranicznej: "taktyka bobasa"
Zaloguj się
 • krytek-7

  Oceniono 42 razy 28

  Zaden bobas,tylko rozwydrzony gowniarz,ktoremu sie wszystko nalezy.Przynajmniej tak uwaza.

 • sobiepan11

  Oceniono 36 razy 24

  Putin odda im wrak w sierpniu, sprowadzą go jak relikwię i zacznie się cyrk przed wyborami, a ciemny lud to kupi i ponownie zagłosuje na PiS. Putin nie będzie chciał stracić najlepszego sojusznika w Europie i wesprze Pis w wyborach jak poprzednio.

 • Pawel Stankiewicz

  Oceniono 32 razy 20

  A Opozycja dalej śpi. Mamy barbarzyńców u władzy, którzy doszli do dna politycznej poprawności i wykopali już głęboki dół a opozycja próbuje zrozumieć co się dzieje i nie nadąża. Pan Radek zjadł ośmiorniczki, które kosztują niejednokrotnie mniej, niż schabowy z kapustą i za to dostał baty od społeczeństwa, bo wystarczyło powiedzieć "niedobry, bo zjadł ośmiorniczki". Odpowiadam - tak, wystarczy tupać i krzyczeń, bo takie mamy społeczeństwo.

 • pd2016

  Oceniono 15 razy 15

  To dobra metafora. Kaczyński całe życie był bobasem - rozpieszczanym przez kobiety - matkę, ciotki, teraz harem w partii. Mówiły mu, że geniusz, a on w to uwierzył. Słabi ludzie potrzebują mocarza - kiedy go nie ma, wymyślają go - tak jak zamach smoleński. Bo w ich miałkim życiu musi być wreszcie coś wielkiego. Nawet wymyślonego, byle wielkiego - dlatego musieli wymyślić wielką Polskę! A w realu Polska to średni, z problemami prowincjusza, kraj - ani lepszy, ani gorszy od innych.
  Brawo, panie Radosławie, to tak jak pisał Gombrowicz - miał łeb nasz prawdziwy geniusz Witold G.! A Prezes już nigdy nie wydorośleje...

 • skandy5

  Oceniono 13 razy 13

  NIEPRAWDA!

  Rząd dostarczył narodowi całą serię wraków!

  Głównie BMW i Audi

 • sunzi15

  Oceniono 17 razy 13

  PiS z ePiSkopatem maja cel:
  zawlaszczyc 40-to milionowe panstwo w srodku Europy
  i urzadzic sowie w nim cieplutka kato-nazistowska dyktature
  ala 40-letnia kato-faszystowska Franco w Hiszpanii.

  Chca sie urzadzic, a reszta sie nie liczy.
  Bandy Putina, Lukaszenki, Erdogana nie sa w UNII
  a oplywaja we wszelkie dostatki.
  Faszysci Orbana juz zawlaszczyli Wegry
  i dojac tak dlugo UNIE jak sie da,
  nie martwia sie losem narodu,
  jak ich wypie*dola z UNII i trafia w szpony Putina.

 • andmas

  Oceniono 17 razy 11

  Nie bobas , tylko roszczeniowy gó...arz , nieudacznik życiowy , bez wiedzy i jakichkolwiek umiejętności .

 • kemor234

  Oceniono 12 razy 10

  Obrażone "bobaski", podobnie jak "dyplomatołki" nie dorosły do polityki.
  Międzynarodowej. Rzecz jasna.
  Bo na "swoim podwórku" to miszczami są. Chociaż nie na długo. Nadzieję mam. Taką.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX