Maciej Głogowski z TOK FM z nagrodą Grand Press Economy 2018

Maciej Głogowski zdobył nagrodę Grand Press Economy 2018. Za to, że "szanuje rozmówców, ale twardo egzekwuje odpowiedzi na najtrudniejsze pytania" oraz "za prowadzenie najciekawszych rozmów o ekonomii i biznesie w mediach elektronicznych".

O 19:30 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN rozpoczęła się uroczystość ogłoszenia laureatów tegorocznej edycji nagród Grand Press.

Maciej Głogowski zdobył nagrodę Grand Press Economy 2018. 

Jak napisano w uzasadnieniu, Macieja Głogowskiego doceniono za to, że "szanuje rozmówców, ale twardo egzekwuje odpowiedzi na najtrudniejsze pytania" oraz "za prowadzenie najciekawszych rozmów o ekonomii i biznesie w mediach elektronicznych".

Gospodarz magazynu EKG - Ekonomia, Kapitał, Gospodarka oraz zastępca redaktorki naczelnej Radia TOK FM Kamili Ceran, cztery lata temu wyróżniony został tytułem dziennikarza ekonomicznego 2014 roku.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 693 materiały dziennikarskie. Oceniało je 14-osobowe jury, złożone z dziennikarzy różnych mediów. Do finału nominowano 53 materiały.

Grand Press. Reportaż radiowy

Nominację za najlepszy reportaż radiowy dostała  Anna Gmiterek-Zabłocka. Doceniono materiał "Wyklęci z komiksu. Pierwsze badania nad Wyklętymi. Ponad 20 lat temu”.

Opowiada on o początku lat 90., gdy młodzi historycy - pod kierunkiem prof. Tomasza Strzembosza z KUL (brata sędziego prof. Adama Strzembosza) - rozpoczęli badania nad tematyką polskiego podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego po II wojnie światowej.

Polskie powojenne podziemie, czyli Żołnierzy Wyklętych, dzisiejsza władza wynosi na piedestał; wychwala i przedstawia wyłącznie w jasnych barwach, jako ludzi idealnych i bez skaz. Choć - jak mówią źródła historyczne - bywało z tym różnie. Gdyby nie historycy, którzy ponad 20 lat temu lat zaczęli to badać, niewiele byśmy wiedzieli o tym, co działo się po zakończeniu wojny. 

- Z działaczy podziemia, którzy byli wtedy w dramatycznej sytuacji, podejmowali bardzo trudne wybory, zrobiono jednobarwne, płaskie postaci z komiksu - mówi prof. Rafał Wnuk, historyk, który tematyką Żołnierzy Wyklętych zajmuje się od lat.

Nagroda przyznana została jednak za reportaż „Człowiek, którego nie znałem” Katarzyny Michalak z Radia Lublin.

Anna Gmiterek-Zabłocka była nominowana do Grand Press po raz trzeci. W 2010 roku została nagrodzona za reportaż poświęcony integracji w szkołach.

Czytaj też: Znamy nominacje do Grand Press 2017. Wśród wyróżnionych Agnieszka Lichnerowicz [POSŁUCHAJ]>>>

Nowy szef do KNF przychodzi z PKO BP. Głogowski: To może być największy problem tej nominacji

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Nagrody Grand Press. Maciej Głogowski z TOK FM laureatem
Zaloguj się
 • molibden01

  Oceniono 1 raz 1

  gratulacje Panie Maćku. Słucham codziennie od lat. Każdy dzień (oprócz wtorków) zaczynam od "Poranka radia TOK FM", a później każdego dnia (we wtorki także) słuchania Pana programu.

 • miziantrop

  Oceniono 1 raz 1

  Gratulacje!
  Nagroda zdecydowanie zasłużona, warto też podkreślić bezstronność i obiektywizm red. Głodowskiego, czego raczej nie można powiedzieć np. o redaktorach TOK zajmujących się polityką (nie jest to zarzut, jednak działka gospodarcze rządzi się swoimi zasadami).

 • rastablaster

  Oceniono 3 razy -3

  Chodzą słuchy, rzekomo, w kuluarach, rzekomo, że laureat, rzekomo, był nalepszejszy w polerowaniu neo-liberalnego interesu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX