Strzelanina w Strasburgu. Trzy osoby nie żyją. Sprawca poszukiwany

Co najmniej trzy osoby zginęły, 12 zostało rannych w wyniku strzelaniny w centrum Strasburga. Sprawca, który najprawdopodobniej działał samotnie, zdołał uciec i jest poszukiwany - poinformowała francuska policja.

W Strasburgu trwa obława za sprawcą strzelaniny w pobliżu jarmarku świątecznego, w której zginęły co najmniej trzy osoby, a 12 jest rannych. Zdaniem śledczych atak mógł mieć podłoże terrorystyczne .

France TV Info podało, że sprawca miał tzw. kartotekę "S", co oznacza, że mógł stanowić "zagrożenie terrorystyczne".

Napastnika próbowało uchwycić 350 funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa, ale mężczyzna nie dał się złapać. "Dwukrotnie wdawał się w wymianę ognia z naszymi ludźmi" - poinformował minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner.

Do ataku doszło we wtorek późnym wieczorem, w pobliżu bożonarodzeniowego kiermaszu w centrum Strasburga.

Szef MSW zapowiedział, że Francja podnosi poziom zagrożenia bezpieczeństwa i wzmocniona zostanie ochrona jarmarków bożonarodzeniowych w innych miastach. Wzmocnione będą też kontrole graniczne.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (3)
Strzelanina w Strasburgu. Jedna osoba nie żyje
Zaloguj się
 • tomaselli

  Oceniono 3 razy 3

  Janusz Lewandowski
  ‏Verifizierter Account @J_Lewandowski
  9 Std.vor 9 Stunden

  Tradycyjna wigilia PO-PSL w Strasburgu w pobliżu europarlamentu. Kolędy, życzenia i nagle zagrały smartfony: strzelanina w mieście, są ofiary, europarlament zablokowany. Jarmark świąteczny, ściągający 2 mln gości - cel wymarzony! Na szczęście my daleko.
  BEZ KOMENTARZA ! To sie nazywa empatia !

 • tomaselli

  Oceniono 4 razy 2

  Panowie od ukulturalniania Europy rozpoczeli jak co roku Swieta., zreszta tem gdzie zawsze , czyli na Bozonarodzeniowym Jarmarku. Podobno gosc znajdowal sie na liscie "osob stanowiacych zagrozenie", lecz jak wiecie, francuska policja zajeta jest palowaniem inwalidow ,staruszkow i pacyfikowaniem szkol (kobietom tez sie obrywa, ale feministki nagle osleply). Facet dalej jest "on the run" !

 • maruda.marudna

  Oceniono 3 razy 1

  Z pewnością tego aktu terrorystycznego dokonał eskimos, podejrzewa się też, że współpracował z nim indianin.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX