Bronisław Komorowski: Nie wierzę w Roberta Biedronia. To nostalgia za czymś, czego nie ma, a może być

- Wszystkim życzyłbym szukania porozumienia z Platformą - powiedział Bronisław Komorowski w TOK FM. Były prezydent dodał, że nie wierzy w sukces wyborczy ruchu Roberta Biedronia.

Piotr Kraśko zapytał, czy Polska zmierza w stronę systemu dwupartyjnego. Zdaniem Bronisława Komorowskiego wyniki wyborów samorządowych pokazują, że lepiej iść razem, niż osobno. - Wierzę w to, że każdy poseł potrafi kalkulować - ocenił polityk.

Bronisław Komorowski dodał, że nie wierzy w zdolność Roberta Biedronia do zbudowania liczącej się siły, która osiągnie znaczący wynik w wyborach. - To nostalgia za nowością. Za czymś, czego nie ma, a może być - podkreślił Bronisław Komorowski, zwracając uwagę, że było już kilka takich projektów na polskiej scenie politycznej, np. Samoobrona, Ruch Palikota i Nowoczesna. Jego zdaniem Biedroń powinien dogadać się z PO ws. startu pod wspólnym szyldem. - Polityka jest trudnym rzemiosłem. Tu trzeba ludzi doświadczonych - ocenił Bronisław Komorowski.

Jarosław Kaczyński w Jachrance

Dziennikarz TOK FM zapytał o wystąpienie przewodniczącego Jarosława Kaczyńskiego w Jachrance. - Odniosłem wrażenie, że słucham starszego pana, zestarzałego polityka, który goni w piętkę - powiedział Bronisław Komorowski. Według byłego prezydenta RP polityk PiS nie znalazł odpowiedzi na aferę KNF i zbliżające się podwyżki związane z rosnącą ceną prądu. Zamiast tego szef PiS powtarza slogany sprzed kilkunastu miesięcy. Bronisław Komorowski dodał, że PiS rządzi niepodzielnie od 3 lat, a w partii już widać zgniliznę i korupcję.

Kraśko zaczął się zastanawiać, czy opozycja ma opowieść o Polsce, która będzie atrakcyjna dla wyborców. - To słuszne pytanie, bo jeśli opozycja chce wygrać wybory, to nie może się zatrzymać na krytyce PiS-u - zauważył Bronisław Komorowski.

Były prezydent podkreślił, że warunkiem sukcesu wyborczego jest wspólna lista do parlamentu. - Wszystkim życzyłbym szukania porozumienia z Platformą Obywatelską, która wyrosła na największą siłę opozycyjną. Posłowie obserwujący to z bliska tam lokują swoje nadzieje na osobisty sukces w wyborach - powiedział polityk.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Posłuchaj podcastu!

  • czyją winą i dlaczego według Bronisława Komorowskiego jest podwyżka ceny prądu?
  • skąd biorą się transfery międzypartyjne w parlamencie?

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM