Politycy PiS są łasi na blichtr władzy? Prof. Zybertowicz o "małej odporności na pokusy"

Prezes Kaczyński może być rozczarowany. Bo, jak ocenia prof. Andrzej Zybertowicz, nie spodziewał się, że politycy partii rządzącej będą tak łatwo ulegać pokusom, które przynosi władza.

Profesor Andrzej Zybertowicz, doradca Biura Bezpieczeństwa Narodowego i społeczny doradca prezydenta Andrzeja Dudy, skomentował w Radiu Plus przemówienie Jarosława Kaczyńskiego w Jachrance.

Prezes podkreślał podczas jawnej treści wystąpienia, że PiS różni się od poprzedników tym, że szybko i stanowczo przeciwdziała patologiom we własnym obozie politycznym.

- Sądzę, że prezes jest przekonany, że z uczciwością jest lepiej (w PiS niż w Platformie - red.) - powiedział prof. Zybertowicz.

Przyznał jednak, że partia rządząca ma problem z nadużywaniem przywilejów należnych władzy.

Zdaniem doradcy prezydenta Dudy prezes Kaczyński mógł sobie nie zdawać sprawy ze słabości działaczy swojej partii.  - Być może było dla niego bolesnym zaskoczeniem, że część środowisk dobrej zmiany okazała się być znacznie mniej odporna na pokusy korupcji, blichtru, blasku związanego z władzą, niż sądził - ocenił.

Prof. Zybertowicz nie pierwszy raz pozwala sobie na krytykowanie polityków partii rządzącej. - Nieprofesjonalne. Można było zadać kłopotliwe pytania - tak podsumował słynne przesłuchanie Donalda Tuska przez sejmową komisję śledczą, która zajmuje się aferą Amber Gold.

Przypomnijmy, że większość w komisji ma PiS, a jej szefową jest Małgorzata Wassermann. I to ona najczęściej zadawała pytania przewodniczącemu Rady Europejskiej.

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Jachrance

W piątek prezes PiS wygłosił przemówienie na wyjazdowym posiedzeniu partii w Jachrance. W pierwszej, jawnej części, nawiązał do wydarzeń ostatnich tygodni - w tym afery KNF i odniósł się do nadchodzącego roku wyborczego.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego bardzo niebezpieczne jest mówienie, że PiS dorównuje PO pod względem afer i niejasności. Zaznaczył, że wygrana partii w kolejnych wyborach umożliwi pełną realizację jej programu.

Wystąpienie Kaczyńskiego skomentował dziś w TOK FM były prezydent Bronisław Komorowski. - Odniosłem wrażenie, że słucham starszego pana, zestarzałego polityka, który goni w piętkę - powiedział Komorowski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (32)
Zybertowicz o Kaczyńskim. Wystąpienie w Jachrance
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 10 razy 10

  A jak ma być, skoro PIS ciągle tylko myśli o "władzy".
  Sam Kaczyński mówi praktycznie tylko o władzy. Poprzednia władza ... dzisiejsza władza ...
  Ani słowa o perspektywicznym rządzeniu. "Czynów" w tym zakresie też praktycznie nie ma ...

 • kingsizemax

  Oceniono 16 razy 10

  Zybertowicz.Mój ulubieniec- zaczadziały pisuar, skrzeczący jak żaba , wierzący do końca w geniusz Wodza.

 • vitruvius

  Oceniono 11 razy 9

  "prof." Zybertowicz, to podobno PiS-kompetentny socjolog. PiS-kompetencję (co oznacza kompetencję Maliniaka w porównaniu do Karwowskiego) udowodnił przewidując zwycięstwo jakiego w drugiej turze, po niewiele przegranej pierwszej. I tego Maliniaka Adrian zrobił profesorem !!!!!

 • estrim

  Oceniono 8 razy 8

  Jak się trzyma tylko wiernych debili, którzy własną myślą się nie kalają, to nic dziwnego, że im władza i pieniądze do głowy uderzają błyskawicznie.

 • acototak

  Oceniono 8 razy 8

  Znów się ogolił? To jakaś choroba dwubiegunowa :)

 • obeznany

  Oceniono 7 razy 7

  "są łasi na blichtr władzy"

  Typowe zachowanie pańszczyźnianych ćwoków.
  Daj takiemu trochę kasy albo władzy i odlot gwarantowany.

 • andrzej2310

  Oceniono 7 razy 7

  Zybertowicz mówi o pokusach władzy, a sam sobie załatwił u Dudu profesurę belwederską. Żałosne...

 • psycholog11

  Oceniono 9 razy 7

  Zybertowicz pomylił profesje z tym pięknym głosem byłby świetnym śpiewakiem operowym.

 • niezalany

  Oceniono 9 razy 7

  znowu ten hipokryta...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX