Abonament RTV w 2019 roku. Zapominalstwo może się skończyć dotkliwą karą finansową

681 złotych kary grozi tym, którzy nie chcą płacić abonamentu radiowo-telewizyjnego. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podała stawki opłat abonamentu RTV, które będą obowiązywać w przyszłym roku.

Zgodnie z opublikowanymi informacjami, korzystanie z radia kosztuje nas 7 zł (miesięcznie), z radia i telewizji - 22,70 zł za każdy miesiąc.

Abonament RTV 2019. Opłaty

Taniej będzie, jeśli płacić będziemy nie co miesiąc. 44,05 zł za dwa miesiące z góry, 65,35 zł za trzy miesiące z góry, 129,40 zł jeśli zapłacimy za pół roku z góry,  245,15 zł przy płaceniu za cały rok. To stawki za korzystanie z radia i telewizji.

Abonament RTV. Kto musi go płacić? 

Z opłat abonamentowych zwolnieni są m.in. emeryci, którzy otrzymują najniższe świadczenia, bezrobotni, osoby z I grupą inwalidztwa. Płacić nie muszą też osoby, które skończyły 75. rok życia.

Ale, o czym nie można zapominać, każdy, kto ma prawo nie płacić musi to zgłosić na poczcie. Inaczej może popaść w poważne kłopoty. 

Spotkało to panią Alicję, słuchaczkę Radia TOK FM, której narosło... 1300 złotych długu. Tylko dlatego, że nie dopełniła formalności, dotyczących zwolnienia z płacenia abonamentu RTV.

Kary za abonament RTV 2019

Jeśli abonamentu nie płacimy grozi nam 681 złotych kary, to trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (2)
Abonament RTV w 2019 roku
Zaloguj się
 • perski_dziadzio

  Oceniono 1 raz 1

  >To stawki za korzystanie z radia i telewizji.<
  Bzdura!
  To stawki za posiadanie urządzenia umożliwiającego odbiór, nawet jeśli nie ogląda się TVPis (inne telewizje nie dostają nic z naszego abonamentu).

 • 0

  Ja opłaciłem abonament 29.11.2018 a upomnienie wraz ze straszeniem egzekucją administracyjną dostałem 11.12.2018 z datą wystawienia Upomnienia 05.12.2018 na tym Upomnieniu był też niezapłacony w grudniu 2016 abonament i z tym miałem kłopot gdyż w tym czasie wysyłałem opłaty z konta w banku Pocztowym którego już od pół roku nie posiadam. Musiałem udać się do Banku Pocztowego i poprosić o wyciąg za ten grudzień 2016 ,okazało się że wpłaty dokonałem. Napisałem Wydziałowi Abonamentu Poczty Polskiej takie pismo że chyba im buty spadną jak je przeczytają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX