Abonament RTV w 2019 roku. Zapominalstwo może się skończyć dotkliwą karą finansową

681 złotych kary grozi tym, którzy nie chcą płacić abonamentu radiowo-telewizyjnego. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podała stawki opłat abonamentu RTV, które będą obowiązywać w przyszłym roku.

Zgodnie z opublikowanymi informacjami, korzystanie z radia kosztuje nas 7 zł (miesięcznie), z radia i telewizji - 22,70 zł za każdy miesiąc.

Abonament RTV 2019. Opłaty

Taniej będzie, jeśli płacić będziemy nie co miesiąc. 44,05 zł za dwa miesiące z góry, 65,35 zł za trzy miesiące z góry, 129,40 zł jeśli zapłacimy za pół roku z góry,  245,15 zł przy płaceniu za cały rok. To stawki za korzystanie z radia i telewizji.

Abonament RTV. Kto musi go płacić? 

Z opłat abonamentowych zwolnieni są m.in. emeryci, którzy otrzymują najniższe świadczenia, bezrobotni, osoby z I grupą inwalidztwa. Płacić nie muszą też osoby, które skończyły 75. rok życia.

Ale, o czym nie można zapominać, każdy, kto ma prawo nie płacić musi to zgłosić na poczcie. Inaczej może popaść w poważne kłopoty. 

Spotkało to panią Alicję, słuchaczkę Radia TOK FM, której narosło... 1300 złotych długu. Tylko dlatego, że nie dopełniła formalności, dotyczących zwolnienia z płacenia abonamentu RTV.

Kary za abonament RTV 2019

Jeśli abonamentu nie płacimy grozi nam 681 złotych kary, to trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej.DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM