"Spotkanie z przyjacielem". Dyplomata USA zrobił literówkę w imieniu urzędnika Andrzeja Dudy

Dyplomata USA John Bolton zamieścił na Twitterze zdjęcie z szefem gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztofem Szczerskim. W swoim wpisie nazwał go przyjacielem, po czym... zrobił literówkę w jego imieniu.

John Bolton jest amerykańskim dyplomatą i prawnikiem, który od marca pełni funkcję doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego. W środę zamieścił na Twitterze informację o spotkaniu z szefem kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Dołączył zdjęcie, na którym widać, jak na tle choinki ściska dłoń polskiego polityka.

Spotkanie ocenił jako "wspaniałe", Szczerskiego nazwał przyjacielem i wyraził nadzieję, że w 2019 roku współpraca będzie jeszcze ściślejsza. Zrobił jednak błąd w imieniu urzędnika Andrzeja Dudy - zamiast "Krzysztof" napisał "Kryzstof", co szybko zauważyli internauci.

"To taki dobry przyjaciel, że nawet nie wiesz jak napisać jego nazwisko" - zakpiła Beata. "Kto jest twoim przyjacielem: Kryzstof Szczerski or Krzysztof Szczerski?" - zapytała Jolanta. "To świetnie, ale Krzysztof = Christopher. Z pewnością nie Kryzstof" - zauważył inny użytkownik Twittera.

Literówki amerykańskich dyplomatów

To nie pierwszy raz, gdy dyplomata USA robi błąd w imieniu lub nazwisku polskiego polityka. W listopadzie głośno było o liście ambasador Mosbacher do premiera Morawieckiego w obronie wolności mediów w Polsce. Amerykańska urzędniczka zaczęła swoje pismo od błędu w nazwisku szefa rady ministrów, bo zamiast "Morawiecki" napisała "Moraweicki". Później przyznała, że jest zażenowana tą pomyłką.


 
 
 
 

Literówki w imionach lub nazwiskach polskich polityków to:

TOK FM PREMIUM