Kupujesz prezenty na święta przez internet? Dzisiaj ostatni dzień, by doszły na czas

To ostatni dzwonek, by paczka wysłana pocztą dotarła do celu przed świętami. Wszyscy kupujący prezenty w sklepach internetowych powinni wziąć to pod uwagę.

Poczta Polska ostrzega, że piątek to ostatni dzień, by nadać przesyłkę tak, żeby doszła przed świętami. Bo w tym roku paczek jest wyjątkowo dużo. Już od połowy listopada, dziennie nadawanych jest nawet pół miliona takich przesyłek.

Ostrzeżenia pocztowców dotyczą nie tylko paczek z prezentami, które wysyłamy do bliskich, ale też zakupów, które ronimy w internetowych sklepach.

Według badań przeprowadzonych przez firmę Deloitte wszystko wskazuje na to, że w tym roku pobijemy rekord w liczbie prezentów kupionych w sieci. Z pieniędzy, jakie wydajemy na świąteczne podatki, blisko połowę wydajemy w internetowych sklepach.

- To aż 44 proc. budżetu, który przeznaczamy na prezenty. Jest to jeden z najwyższych wyników wśród krajów, które brały udział w badaniu. Wyprzedzają nas jedynie Brytyjczycy i Niemcy - mówi ekspert Deloitte, Jarosław Pidzik.

- Jeśli jakiś prezent chcemy kupić przez internet, jeszcze dziś upewnijmy się, że również dziś zostanie on nadany - radzi Jerzy Garycki z dyrekcji Poczty Polskiej.

Co do zasady, paczki świąteczne powinny być wysyłane do połowy miesiąca. - Wiadomo, że czas realizacji w sklepie internetowym czasem wynosi dwa-trzy dni. Jeżeli dostaniemy to 19 grudnia, a w tym roku wigilia wypada w poniedziałek, a przy spiętrzonym materiale, będzie bardzo trudno sprostać tym wyzwaniom - wyjaśniał.

Mimo, że przesyłki Poczty Polskiej w całym kraju dostarcza ponad 6 tysięcy kurierów, szefostwo przyznaje, że poślizgi niestety się zdarzają. DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM