Francuscy związkowcy wzywają do strajku generalnego. Dojdzie do niego mimo zamachu w Strabsurgu

Konfederacja związkowa CGT wzywa do ogólnokrajowego strajku w całej Francji. To odpowiedź związkowców na - jak twierdzą - brak wsłuchania się przez prezydenta Emmanuela Macrona w uzasadniony gniew Francuzów.

Związek wzywa do strajku dzień przed kolejnymi protestami ruchu "żółtych kamizelek". Policja zapewnia, że jest do tego przygotowana i szykuje się na najgorszy scenariusz.

Protesty "żółtych kamizelek" trwają w całej Francji od trzech tygodni. Ludzie nie przestali wychodzić na ulice mimo, że rząd wycofał się z planów, od których protesty się rozpoczęły.

Francuskie władze zwiesiły bowiem planowaną podwyżke akcyzy na paliwo, ale teraz żółte kamizelki protestami wyrażają swoje niezadowolenie z rządów prezydenta Emmanuela Macrona.

Demostracje mają odbywać się mimo wtorkowego zamachu w Strasburgu, w którym zginęły 3 osoby.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Protesty we Francji. Strajk generalny dzień przed tym, jak na ulicę wyjdą żółte kamizelki
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 3 razy 1

  Pisalem wam czerska przed wyborem tej kukly, ze wasze stare numery przestaja dzialac. Trwa obecnie poszukiwanie polskiego makarona, wystarczajaco bezcharyzmatycznego, lobbingowej plasteliny bezpruderynie nowoczesnego i wystarczajaco popieprz... jak wy towarzysze zeby mozna bylo kontynuowac neoliberalny model demokracji.
  Znam was czerska i wiem ze nie bedziecie mieli problemu z zalozeniem zoltej kamizelki na garnitur armaniego, jednak uwierzcie, iz pewna epoka sie konczy i stajecie sie anachronizmem.

 • kopandopol

  Oceniono 3 razy 1

  Upie...ć i zgnoić tego szmatławego populistę Macrona. Nie rozmawiać z tą świnią.

 • endrju1521

  Oceniono 2 razy 0

  Jeszcze będziecie śpiewać,

  "Wyklęty powstań ludu Ziemi...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX