Nie chcą Natalii Przybysz na gali Szlachetnej Paczki. Antyaborcyjna fundacja mobilizuje zwolenników

Organizacja, której celem jest totalna delegalizacja zabiegu przerywania niechcianej ciąży w Polsce, nie chce, by Natalia Przybysz uczestniczyła w gali Szlachetnej Paczki. W tym celu przygotowała specjalną petycję.

Szlachetna Paczka to jedna z najbardziej znanych w Polsce akcji charytatywnych. Jedną z gwiazd tegorocznej uroczystej gali Szlachetnej Paczki ma być piosenkarka Natalia Przybysz.  Jej ostatni album - "Światło nocne" - otrzymał Fryderyka dla najlepszej płyty pop.

Natalia Przybysz w 2016 roku w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów", ujawniła, że przerwała niechcianą ciążę.

To właśnie dlatego teraz Fundacja Pro – Prawo do Życia uruchomiła internetową petycję przeciwko obecności Natalii Przybysz na gali Szlachetnej Paczki. W chwili publikacji tego tekstu pod petycją znajdowało się 300 podpisów.

"Wzywamy 'Szlachetną Paczkę' do natychmiastowego wycofania się ze współpracy z Natalią Przybysz i skierowanie przeprosin do tysięcy sympatyków i wolontariuszy" - apelują autorzy petycji. Do składania podpisów zachęcają za pośrednictwem swojej strony na Facebooku. "Nie dla promotorów aborcji na gali Szlachetnej Paczki!" - wzywają.

Pod wpisem znajduje się już kilka komentarzy internautów. "Nie zabijajmy i nie usuwajmy, ponieważ każde małe dziecko jest skarbem dla każdej Matki i jest Świątynią Ducha Świętego i chrońmy Kobiety w stanie Błogosławionym" - apeluje Miłosz. "Co za durnoty wymyślacie. Kto bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem..." - pisze Marta.

Już wcześniej środowiska zwolenników całkowitego zakazu aborcji protestowały przeciwko występom Natalii Przybysz. W sierpniu 2016 roku, po publikacji wywiadu w "Wysokich Obcasach", do Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury zaczęły napływać apele o odwołanie koncertu wokalistki.

Kłopoty miała też szefowa ośrodka kultury, który organizował to wydarzenie. Została zwolniona z pracy przez komisarza, który rządził w Nadarzynie po tym, jak zmarł wójta  tej miejscowości.

Prawo aborcyjne w Polsce

Zgodnie z prawem w szpitalu można przerwać niechcianą ciążę w trzech dramatycznych przypadkach: gdy ciąża grozi życiu lub zdrowiu kobiety, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu lub jest ciężko i nieodwracalnie uszkodzona.

Organizacje pozarządowe informują, że kobiety masowo przerywają niechcianą ciążę. Robią to samodzielnie - za pomocą tabletek poronnych, w podziemiu lub w przygranicznych klinikach. Szacuje się, że co roku niechcianą ciążę przerywa 200 tys. Polek.

Gretkowska o prawie do aborcji: "Kobieta w Polsce jest tabernakulum chodzącym na dwóch nogach"Zabieg przerwania niechcianej ciąży powinien być:
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (139)
Natalia Przybysz na gali Szlachetnej Paczki. Fundacja antyaborcyjna uruchomiła petycję
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 30 razy 20

  Za to dzielenie społeczeństwa ktoś powinien odpowiedzieć karnie.Na całym świecie stara się likwidować podziały a u nas kopie się rowy.Niedługo doczekam się toalet dla prawdziwych Polaków i dla tych,k...,gorszych.Szlachetna Paczka już jest pół szlachetna.

 • partiota4

  Oceniono 28 razy 18

  Jeżeli ta sfora idiotów osiągnie swój cel- będzie to ostatnia edycja szlachetnej paczki, w której uczestniczyłem. Za rok szukam innej organizacji charytatywnej.

 • florian88

  Oceniono 28 razy 18

  Nie słyszałem aby protestowali przeciw księżom pedofilom.Nie widzą tematu?To im nie przeszkadza?to jaki mają cel?

 • ilenka50

  Oceniono 24 razy 18

  Jestem za przerywaniem ciąży, jestem przeciwko KK, nie biorę więc udziału w żadnych akcjach KK. Jest wystarczajaco dużo akcji świeckich. Może niech wreszcie ludzie, którzy nie zgadzają się z KK, zaczną bojkotować KK? Na serio bez Kościoła nie da się nikogo obdarować. Mnie się udało.

 • rozdeptany_przez_pis_robak

  Oceniono 23 razy 15

  Do tego prowadzi indoktrynacja młodych Polaków przez kler (za przyzwoleniem władz).

 • macbar001

  Oceniono 25 razy 15

  A ja zbieram podpisy pod incjatywą spalenia na stosie czarownic z prolife.

 • wolak007

  Oceniono 22 razy 14

  Nie będę już sponsorował szlachetnej paczki dopóki prawicowe grupy antyaborcyjne będą wtrącali się w życie Polek i Polaków!
  Nie chcą aborcji, więc niech tego sobie nie robią!...

 • lilo150

  Oceniono 18 razy 14

  organizacja? propedofilska sekta hodująca narybek dla czarnych zboczeńców

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX